Axie Infinity w zeszłym kwartale było najczęściej handlowaną kolekcją NFT

Axie Infinity w zeszłym kwartale było najczęściej handlowaną kolekcją NFT

Wiadomości
15 października, 2021
519
axie infinity nft

Gra NFT Axie Infinity w III kwartale 2021 r. stała się najczęściej handlowaną kolekcją niewymiennych tokenów w historii. Prześcignęła nawet NBA Top Shot i CryptoPunks, generując ponad 2,5 miliarda dolarów wolumenu obrotów.

Według najnowszego raportu BGA Blockchain Game Report z witryny analitycznej DappRadar, Axie Infinity w ciągu kwartału odnotowała wolumen obrotu w wysokości 2,08 miliarda dolarów. Liczba ta stanowi aż 83% jej historycznej wartości handlowej. Gra zanotowała również 800 milionów dolarów przychodu w ciągu trzech miesięcy.

Według DappRadar, również szersza przestrzeń gier kryptowalutowych dobrze radziła sobie w III kwartale. Branża blockchain odnotowała 1,54 miliona unikalnych aktywnych portfeli (UAW) – dziennych unikalnych adresów, które wchodzą w interakcję z smart kontraktem. Jest to nieco analogiczne do dziennych aktywnych użytkowników. Jednak nie do końca. Poszczególne osoby mogą posiadać bowiem wiele portfeli.

Jest to wzrost o 25% w stosunku do poprzedniego kwartału i 509% wzrost w skali roku. Z tych 1,54 mln UAW, 49%, czyli 754 000, weszło w interakcję z grami opartymi na blockchainie.

Co nowego w Axie Infinity?

Axie miał pracowity III kwartał. Gra uruchomiła w tym czasie usługę stakingową dla posiadaczy governance tokena AXS i rozdała tokeny AXS o wartości 60 milionów dolarów dla wczesnych graczy. W październiku twórca Axie, Sky Mavis, pozyskał również 152 miliony dolarów w ramach rundy finansowania serii B prowadzonej przez Andreessen Horowitz, a firma została wyceniona na 3 miliardy dolarów.

Jednak Axie Infinity nie jest jeszcze całkowicie płynnym produktem. Na konferencji Token 2049, która odbyła się w zeszłym tygodniu, sam jej współzałożyciel Aleksander Leonard Larsen przyznał, że „naprawdę trudno jest teraz zacząć grać w Axie”. Wszystko ze względu na to, iż ciężko jest się nauczyć w nią grać oraz fakt, że połowa z dwóch milionów aktywnych graczy nigdy wcześniej nie korzystała z kryptowalut.Jeden komentarz

  • t
    tomasz

    I dobrze. Moja dziewczyna z Filipin gra w Axie Infinity i naprawdę. Ta gra niesie ogromny potencjał dla ludzi w ubogich krajach.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.