Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Na co zwrócić uwagę inwestując w Bitcoin?

Na co zwrócić uwagę inwestując w Bitcoin?

Komunikaty firm
5 lutego, 2021
890
Bitcoin and gold nuggets on table

Inwestowanie w Bitcoin wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do internetu i środki, które pozwolą nam na nabycie go. Jeśli jednak chcemy to zrobić w najbardziej efektywny i bezpieczny sposób należałoby pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pozwolą nam one z pewnością zaoszczędzić dużo nerwów, czasu, a także pieniędzy.

Inwestuj tyle, ile jesteś w stanie stracić.

Aktualnie jesteśmy w fazie cyklu bitcoina https://kantorbitcoin.pl/kurs-bitcoin/ , w którym większość czasu przeważają wzrosty, a kursy wielu kryptowalut bardzo szybko pną się do góry. Nie oznacza to jednak, że zawsze tak będzie. Zawsze po dużych wzrostach dochodzi do sporych spadków. Nikt nie jest przewidzieć, kiedy dokładnie to się wydarzy, ale warto mieć w głowie możliwość zaistnienia takiego scenariusza i inwestować z rozwagą.

„Inwestując w bitcoina powinniśmy pamiętać o tym, aby inwestować tylko te środki, z których potencjalną stratą będziemy w stanie się pogodzić. Jeśli zaangażujemy w to zbyt dużą część naszych oszczędności, będziemy łatwiej ulegać emocjom jakie panują na rynku, a to bardzo szybko prowadzi to impulsywnych decyzji i strat.” – Mówi Tomasz Kabarowski, założyciel kantoru wymiany kryptowalut – kantorbitcoin.pl

Kupując Bitcoina za większe sumy, warto również robić to w kilku partiach, co pozwoli nam na uśrednienie ceny zakupu. Minimalizuje to ryzyko związane z kupnem „na górce”.

Przechowuj środki na własnym portfelu.

Po nabyciu swoich pierwszych Bitcoinów sporo osób przechowuje je na giełdzie, na której doszło do transakcji. Należy jednak pamiętać, że mimo ich kupna twórcy platformy giełdowej mają do nich pełny dostęp i nie są one zabezpieczone naszym osobistym kluczem prywatnym. Najlepiej zanim zdecydujemy się na zakup założyć odpowiedni portfel bitcoinowy (najpopularniejsze z nich to electrum, mycellium czy exodus) i tam trzymać swoje środki. Możemy też dokonać transakcji za pośrednictwem kantoru, wtedy trafią one bezpośrednio na podany przez nas adres. Jeśli zdecydowaliśmy się na zainwestowanie większych kwot, warto rozważyć nabycie portfela sprzętowego. Jest to portfel, który pozwoli nam na trzymanie naszych kryptowalut poza siecią, a więc szansa na przejęcie ich w potencjalnym ataku hakerskim spada to zera. Aktualnie wiodącymi producentami takich portfeli są dwie firmy, ledger oraz trezor.

Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty u sprawdzonego pośrednika.

Kupując swoje pierwsze kryptowaluty dobrze jest wybrać odpowiedni serwis, w którym dokonamy zakupu. Warto zapoznać się z opiniami na jego temat, a także regulaminem wedle którego jest prowadzony. Jeśli wybierzemy giełdę, to dobrze jest sprawdzić jaka płynność na niej panuje. W przypadku małej ilości zleceń rozbieżność między cenami zakupu i sprzedaży może być na tyle duża, że przepłacimy za nabywane kryptowaluty starając się kupić je po bieżącej cenie.

Mądrze zarządzaj ryzykiem i realizuj profity.

Sporo osób podczas inwestowania ulega emocjom i przestaje trzymać się wcześniej ustalonego planu. Powoduje to, że w pościgu za kolejnymi, dodatkowymi procentami zysków zawyżają poziomy sprzedażowe w porównaniu do tych, które wcześniej zakładali. Finalnie gdy wzrosty się kończą i dochodzi do odwrócenia trendu to sprzedają z mniejszym zyskiem lub zostają na kolejne lata z określoną kryptowalutą licząc na odbicie w kolejnym cyklu.

Postaraj się zrozumieć w co inwestujesz.

Na pierwszy rzut oka kupując Bitcoin i inne kryptowaluty wydają się one do siebie bardzo podobne. Mimo to, po wgłębieniu się w szczegółowy ich opis możemy zauważyć wiele różnic występujących między nimi. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze jest prześledzić jak najwięcej informacji dostępnych w sieci na ich temat i samemu podjąć decyzję, czy uważamy to za przyszłościowy projekt. Zbieranie informacji najlepiej rozpocząć od przeczytania białej księgi danej kryptowaluty, ponieważ powinna ona zawierać bardzo szczegółowy opis jej konstrukcji, a także wyjaśniać wszystkie detale, jakie są z nią związane. Pozwoli nam to w pełni zrozumieć fundamenty danego projektu i ocenić, czy ma on szansę zaistnieć na tle innych w przyszłości.

Uważaj na oszustów i wyłudzaczy.

Im większą popularność zyskują kryptowaluty, tym więcej pojawia się osób, które próbują naciągnąć nowych inwestorów lub nawet osoby, które inwestycjami tymi nigdy się nie interesowały. Bardzo często dochodzi do ataków pishingowych, czyli takich w których podszywają się oni pod instytucje, znane osoby, lub obsługę techniczną wybranego serwisu i próbują w ten sposób wyłudzić środki od inwestorów poprzez pozyskanie ich kluczy prywatnych. Popularność zyskują również wyłudzenia „na telefon”. Jeśli ktokolwiek do nas dzwoni i namawia do inwestowania w Bitcoin czy inne waluty cyfrowe, należy definitywnie nie ufać takim osobom. Zazwyczaj w kolejnych krokach proszą one o dostęp zdalny do komputera, a często również do kont bankowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.