Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Izraelska agencja wywiadowcza Mossad chce zatrudnić eksperta od kryptowalut

Izraelska agencja wywiadowcza Mossad chce zatrudnić eksperta od kryptowalut

Wiadomości
9 sierpnia, 2021
719
izrael mossad kryptowaluty

Izraelska narodowa agencja wywiadowcza, Mossad, zamieściła ogłoszenie o pracę dla eksperta w dziedzinie kryptowalut. Idealny kandydat powinien posiadać co najmniej trzy lata doświadczenia w przestrzeni fintech.

Zgodnie z przedstawionymi wymaganiami, kandydat powinien posiadać “dogłębne zrozumienie technologiczne i wiedzę specjalistyczną w świecie fintech, e-commerce, DEF i walut cyfrowych”.

Opis stanowiska zwięźle wskazuje, że obejmuje ono “przewodzenie, inicjowanie, planowanie i towarzyszenie działaniom związanym z rozwojem systemów”. Jest to wystarczająco dużo dla lokalnych mediów, aby zaproponować własną interpretację tego, do czego dokładnie Mossad może poszukiwać eksperta od kryptowalut.

Główna izraelska strona informacyjna Ynet, na przykład, twierdzi, że Mossad jest prawdopodobnie zainteresowany używaniem kryptowalut do dokonywania anonimowych płatności dla swoich agentów lub do zakupu sprzętu.

Duża część niedawnego zaangażowania państwa izraelskiego związanego z kryptowalutami skupiła się na popularności Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut wśród bojowników Hamasu, de facto rządzącej władzy w Strefie Gazy w Palestynie. W ostatnich latach organizacja, która jest sklasyfikowana jako organizacja terrorystyczna w całości lub w części przez kilka krajów, próbowała walczyć z izolacją finansową, wykorzystując kryptowaluty do swoich kampanii pozyskiwania funduszy w mediach społecznościowych.

W zeszłym miesiącu izraelski minister obrony Benny Ganz podpisał rozkaz upoważniający izraelskie siły bezpieczeństwa do zajęcia kont kryptowalutowych, które uważa się za powiązane z bojowniczym skrzydłem Hamasu. Miało to miejsce po tym, jak organizacja podobno przyspieszyła swoje wysiłki w zakresie zbierania funduszy w kryptowalutach w następstwie dewastacji Strefy Gazy w maju tego roku.

Czytaj również:  Prezes filipińskiego banku centralnego sprzeciwia się zakazowi kryptowalut

Według raportu ICD-ICT opublikowanego w zeszłym roku, portfele rzekomo powiązane zarówno z Hamasem, jak i z irańskimi Brygadami al-Nasser Salah al-Deen, zdołały zebrać prawie 3370 BTC w ciągu czterech lat.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.