Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Nadchodzący Invest Cuffs to okazja, aby zobaczyć i użyć… bitomat

Nadchodzący Invest Cuffs to okazja, aby zobaczyć i użyć… bitomat

Komunikaty firm
6 marca, 2023
195
3f2e7cb6dbabef5d3f65a0853a139141

Waluty cyfrowe operują w przestrzeni wirtualnej, ale nie oznacza to wcale, że miłośnicy kryptowalut nie mogą się ze sobą integrować. Wręcz przeciwnie – takie eventy jak na przykład European Blockchain Convention 2023 w Barcelonie lub Invest Cuffs w Krakowie to świetna okazja, by znaleźć się w centrum społeczności krypto.

European Blockchain Convention 2023 – bitomaty w społeczności miłośników krypto

W drugiej połowie lutego miało miejsce European Blockchain Convention 2023, które odbyło się Barcelonie. Na terenie eventu, największy polski operator – Shitcoins.club – zaskoczył Barcelonę umieszczając na stoisku bitomat umożliwiający transakcje wszystkim uczestnikom. Całe wydarzenie było szczegółowo relacjonowane w mediach społecznościowych. Zarówno oferta platformy, jak i sam bitomat, który zaprezentowano, spotkały się z dużym zainteresowaniem ogółu. Prawdopodobnie dlatego, że większość projektów nie oferuje tak namacalnych, wizualnych produktów jak bankomat kryptowalut – i to jeszcze w kształcie symbolu Bitcoin (autorski projekt firmy). Zamiast opisywać projekt finansowy/krypto w tradycyjny, sztampowy wręcz sposób, przedstawiono jego wizualny i praktyczny aspekt. I wielu rzeczywiście wykorzystało to w praktyce! Mimo, że bitomat miał raczej charakter pokazowy, wolumen transakcji przekroczył 30 000 EUR – prawdopodobnie ze względu na obowiązujące tego dnia promocje, oraz wyjątkowo dużą ilość inwestorów skupionych w jednym miejscu.

Już miesiąc później, bo 23-24 marca, operator tych urządzeń daje kolejną szansę na spotkanie i rozmowę – tym razem w Krakowie na Invest Cuffs 2023. Oprócz inwestowania, będzie można też po prostu porozmawiać. Jeśli nie znałeś wcześniej tego projektu, przez rozmową przejrzyj dostępne 200 lokalizacji, ceny i limity KYC na stronie operatora: Bitomaty.

Kryptowaluty dla początkujących

Nie od dziś wiadomo, że cała branża związana z kryptowalutami jest technologią dość zaawansowaną. Wiele początkujących inwestorów rezygnuje ze względu na mylny stereotyp, iż jest to zbyt skomplikowane i wymagające. 

Świat technologii nieustannie się zmienia i czasami nawet osobom bardzo zainteresowanym trudno jest za tym wszystkim nadążyć. Na szczęście, akurat bitomaty są idealne dla początkujących inwestorów ponieważ w 95% przypominają zwykłe bankomaty. Ich obsługa jest podobnie prosta.

Dlatego właśnie stworzyliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się jak korzystać z bitomatu.

Jak korzystać z bitomatu?

Jedną z największych zalet bitomatu jest jego niezwykle intuicyjne działanie. Przypomina on wszystkim znany tradycyjny bankomat, jednakże zamiast tradycyjnej gotówki, obracamy w nim kryptowalutami. 

Jak kupić bitcoin w kilka minut?

 1. Włóż gotówkę w szczelinę bitomatu 
 2. Następnie zeskanuj QR lub podaj swój adres
 3. Wybierz fee transakcji oraz potwierdź transakcję
 4. Wybrana kryptowaluta trafi na Twój portfel

Jak sprzedać bitcoin w kilka minut?

 1. Wydrukuj QR z adresem lub zeskanuj adres z ekranu
 2. Prześlij kryptowalutę na wskazany adres
 3. Zaczekaj chwilę na potwierdzenie transakcji w bloku
 4. Ostatnim krokiem będzie odebranie gotówki

Blockchain to fundament bezpieczeństwa w bitomatach

Blockchain jest to sposób opisywania transakcji, które są zapisywane w „blokach” i oznaczane tzw. timestampem (to znaczy, że do nich jest przepisywana godzina transakcji).

Na dodatek, transakcje wymagają aż dwu etapowego procesu uwierzytelniania. Oznacza to na przykład, że podczas weryfikacji możesz zostać poproszony o podanie hasła oraz nazwy użytkownika, aby rozpocząć transakcję krypto. Kolejnym etapem, który może być wymagany, to wprowadzenie kodu uwierzytelniającego. Zostanie on wysłany SMS-em na Twój osobisty telefon komórkowy. Wszystkie te zabezpieczenia są gwarantem bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest ich stosowanie w bitomatach. 

Bitomaty pomagają chronić oszczędności

Bitomaty udowodniły, że mogą być niezwykle pomocne  w czasach kryzysu. Dzięki tym urządzeniom uratowane zostały oszczędności pewnej Ukrainki, która uciekając przed wojną zatrzymała się we Wrocławiu. Kiedy granice zostały zamknięte i trwał ostrzał jej rodzinnego miasta w bankomatach zaczęło brakować gotówki. Niestety bank centralny zawiesił również wszystkie przelewy. 

Znana Amerykańska stacja CNBC, postanowiła pomóc uchodźczyni przelewając jej Bitcoin, aby ona mogła wypłacić gotówkę z bankomatu kryptowalut.  Alena Vorobiova w takiej sytuacji postanowiła skorzystać z bitomatów we Wrocławiu, aby uratować swoje pieniądze. Cała akcja przelania gotówki trwała zaledwie kilka minut. Dzięki niskiej prowizji, która wyniosła akurat ok. 1% względem giełd, Alena nie poniosła żadnych dodatkowych opłat.

Shitcoins.club – siłą jest społeczność

Siłą Shitcoins.club jest społeczność miłośników kryptowalut, którzy mogą dzięki temu łatwiej przelewać środki właściwie do każdego miejsca na świecie. Dobrze świadczy o tym przykład Naumenko – kobiety z ogarniętej wojną Ukrainy, która dzięki pomocy programisty była w stanie przelać środki do Polski. Wykorzystano do tego Blue Wallet oraz kod QR. Praktyka pokazuje, że pieniądze można przelać zalewie w ciągu kilku minut, czyli znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych.

Pobranie cyfrowego portfela kryptowalut na telefon, przesłanie Bitcoina przez sieć Lightning Network i wypłacenie środków z bitomatu zajęło… mniej niż trzy minuty. Sam samouczek trwał mniej niż 60 sekund i składał się z 4 kroków:

 • pobranie aplikacji Blue Wallet,
 • wygenerowanie kodu QR,
 • zeskanowanie kodu QR za pomocą aplikacji,
 • przesłanie 100 000 satoshi (ok. 0,00000001 BTC) z jednego konta na drugie.

Shitcoins.club – co to za organizacja?

Ostatnie lata to czas, w którym Shitcoins.club dynamicznie rozwija się na rynku kryptowalut, a ich bitomaty pojawiają się w coraz większej ilości miejsc. Tym, co wyróżnia ich ofertę, jest bez wątpienia poziom prowizji – jeśli zastanawiasz się nad korzystaniem z krypto, zapewne zadowoli Cię informacja, że regularnie stosuje się tam prowizje na poziomie niższym niż 1 procent. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w niektórych bankomatach pobiera się opłaty i prowizje na poziomie kilku-kilkunastu procent, oferta ta przedstawia się jeszcze korzystniej. Średnie opłaty Shitcoins.club utrzymują się na poziomie ok. 4,2%.

Aktualne informacje na temat oferowanych promocji można znaleźć na kanałach social media.

W bitomatach Shitcoins.club można wymieniać m.in. takie waluty wirtualne jak:

 • BTC (bitcoin)
 • ETH (ethereum)
 • USDT(Tether)
 • LTC (Litecoin)
 • DASH (Dash)

Jeśli chodzi o procedury bezpieczeństwa, to typowe w tej branży procedury KYC (ang. Know Your Customer). Shitcoins.club stosuje na terenie krajów należących o Unii Europejskiej, w tym na przykład Hiszpanii (limit 1000 euro). O rozwoju Shitcoins.club dobrze świadczą chociażby nowe placówki otwierane na kontynencie południowoamerykańskim oraz europejskim.

Gdzie są bitomaty w Polsce?

W Polsce znajdziemy, aż 50 bankomatów kryptowalut. Postanowiliśmy zebrać listę najczęściej uczęszczanych bitomatów w Polsce, oto ona:

 1. Bitomat w Warszawie na al. Niepodległości 208/1.
 2. Bitomat Warszawa na ulicy Marszałkowskiej w przejściu podziemnym pod ul. Marszałkowską na wysokości, Złota Lok. nr 9.
 3. Bitomat w Warszawie na ulicy Puławskiej 17 w Europlex
 4. Bitomat w Poznaniu na ulicy Matyi 2 w centrum handlowym Avenida
 5. Bitomat Poznań na ulicy 28 Czerwca 1956 r. 317
 6. Bitomat we Wrocławiu na ulicy Czekoladowej 7-9  w centrum handlowym Aleja Bielany
 7. Bitomat Wrocław na ul. Kuźniczej 31
 8. Bitomat Kraków na Al. Pokoju 67 w centrum handlowym M1
 9. Bitomat w Krakowie na ul. Grzegórzeckiej 7
 10. Bitomat Gdańsk na Al. Grunwaldzkiej 82 w centrum handlowym Manhattan
 11. Bitomat Sopot na ulicy Tadeusza Kościuszki 14 w Sopot Centrum
 12. Bitomat Gdynia na ulicy Morskiej 4
 13. Bitomat Łódź na ulicy Brzezińskiej 27/29 w centrum handlowym M1
 14. Bitomat w Łodzi na ulicy Piłsudskiego 15/23 w Galerii Łódzkiej
 15. Bitomat w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 5
 16. Bitomat Katowice ul. Uniwersyteckiej 13

Bitomaty tego operatora znajdują się nie tylko w Polsce. Znajdziemy je w niemalże w całej Europie, jak i również w Ameryce Południowej. 

Jaka jest prowizja w bitomacie?

Dzięki licznym promocjom prowizja w bitomacie, potrafi być bardzo korzystna dla klientów. Udowodniła to sytuacja z Ukrainką we Wrocławiu, która niemalże bez dodatkowych opłat wypłaciła swoje pieniądze z bitomatu. Dzięki licznym promocjom, prowizja potrafi wynosić 0% względem giełd. Średnia prowizja w bitomatach, kiedy nie ma żadnych promocji, to około 4% względem giełd. Jest to jedna z ciekawszych opcji na rynku, ponieważ według badań przeprowadzonych dla Coinatmradar, średnia prowizja w bitomatach na świecie wynosi od 8% do 15%.

Jeżeli chciałbyś sprawdzić aktualną prowizje, odwiedź stronę główną operatora lub zaobserwuj social media Shitcoins.club.

Odwiedź Bitomaty na Invest Cuffs

Nie tylko Barcelona, w Krakowie grupa Shitcoins.club będzie miała okazje zaprezentować swoje urządzenia. Invest Cuffs odbywa się co roku w Krakowie, gdzie każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł się zapoznać z wszystkimi informacjami dotyczącymi rynku inwestycyjnego i nie tylko. Co roku wydarzenie przyciąga masę ekspertów oraz przedstawicieli najważniejszych podmiotów w branży. 

Co ciekawe każdy kto jest zainteresowany światem kryptowalut, będzie mógł dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji na temat bitomatów, ponieważ Invest Cuffs to udział w konferencjach, targach, spotkaniach z ekspertami inwestycyjnymi, prezentacjach oraz wywiadach.

Invest Cuffs odbędzie się 24-25 marca 2023 r. w Krakowie!Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.