Rozpocznij z Brave Browser

Bitomaty (bankomaty bitcoinów) w Polsce – lista, adresy, mapa, anonimowość, maksymalne kwoty

Bitomaty (bankomaty bitcoinów) w Polsce – lista, adresy, mapa, anonimowość, maksymalne kwoty

Giełdy i kantory
Wrzesień 2, 2019
166
Jednym z najczęściej podnoszonych problemów związanych z kryptowalutami jest problem z ich szybkim “spieniężeniem”, czyli wymianą na tradycyjną walutę i odwrotnie. Dzięki bitomatom (lub inaczej bankomatom bitcoinów) ten problem przestaje mieć znaczenie, a samo kupowanie i sprzedawanie Bitcoina staje się łatwiejsze i szybsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Czym są bitomaty? Jak z nich korzystać? I dlaczego...
bitomat bitcoin embassy

Jednym z najczęściej podnoszonych problemów związanych z kryptowalutami jest problem z ich szybkim “spieniężeniem”, czyli wymianą na tradycyjną walutę i odwrotnie. Dzięki bitomatom (lub inaczej bankomatom bitcoinów) ten problem przestaje mieć znaczenie, a samo kupowanie i sprzedawanie Bitcoina staje się łatwiejsze i szybsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Czym są bitomaty? Jak z nich korzystać? I dlaczego warto z nich korzystać?

Bitomat – czym jest? Jakie ma zalety?

Już sama nazwa, będąca zbitką dwóch słów – Bit (bitcoin) i mat (od bankomat) zdradza nam, jaką w istocie rolę pełnią te urządzenia. Są to podobne do bankomatów urządzenia, pozwalające na kupno i sprzedaż Bitcoina (ale nie tylko, często również Etherum, Litecoin czy Dash) za gotówkę. Cała operacja, od momentu sprzedania kryptowaluty do uzyskania pieniędzy może zająć zaledwie kilka minut, co znacznie ułatwia obrót nimi.

Ogromną zaletą bitomatów jest ich dostępność – 24 godziny na dobę możemy dokonywać transakcji przy ich użyciu, zupełnie tak, jak używając tradycyjnych bankomatów. Kolejną zaletą są kwestie bezpieczeństwa – każdy z nich jest wielokrotnie testowany pod kątem bezpieczeństwa, otrzymuje również na bieżąco łatki i aktualizacje, co jest możliwe dzięki stałemu połączeniu z internetem.

bitomat

Anonimowość – czy potrzebna jest weryfikacja?

Chyba największą  zaletą, zachęcającą do skorzystania z oferty bitomatów jest zapewniana przez nie anonimowość – czyli rzecz coraz bardziej deficytowa w dzisiejszych czasach. Bitcoin, czy inne popularne kryptowaluty mają w założeniu być anonimowe przynajmniej w stopniu podobnym do gotówki, o czym zdaje się zapominać coraz więcej giełd zajmujących się obrotem tymi walutami. Decydując się na skorzystanie z bitomatu nie musisz jednak przedstawiać żadnych dokumentów – potrzebujesz jedynie podać adres swojego wirtualnego portfela i numer telefonu bądź e-mail celem otrzymania potwierdzenia transakcji. Weryfikacja nie jest wymagana.

Bitomaty – popularność w Polsce i na świecie

Popularność i rozpowszechnienie bitomatów rośnie wraz ze wzrostem popularności samych kryptowalut. Obecnie ich liczbę ocenia się na grubo ponad 5000, rozpowszechnionych w ponad 70 krajach. Oczywiście najwięcej z nich odnajdziemy w Stanach Zjednoczonych, ale trzeba przyznać, że ich liczba rośnie również w naszym kraju. W tej chwili och liczba oscyluje w granicach 40 i dynamicznie wzrasta, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie rynkowe.

Jak korzystać z Bitomatu

Bitomaty FlyingAtom i Shitcoins.club – limity oraz maksymalne kwoty transakcji

Na rodzimym rynku działa dwóch głównych dostawców bitomatów – FlyingAtom oraz Shitcoins.club. Ta pierwsza firma ogranicza transakcje do równowartości 60.000 zł (kupna i sprzedaży), pobierając prowizję w wysokości 3% lub 250 zł (do kwoty 5000 zł). Shitcoins.club nie informuje, jakie są limity, jednak z informacji użytkowników ograniczają się do dostępnej w bitomacie gotówki (opcja sprzedaży). Bankomaty shitcoins.club nie pobierają prowizji, jednak jest ona prawdopodobnie wliczona w cenę kupna/sprzedaży (aktualne ceny skupu i sprzedaży dostępne są na stronie shitcoins.club)

Aktualna lista bitomatów wraz z adresami

MiastoAdresSzczegóły lokalizacjiWłaściciel
Białystokal.Tysiąclecia Państwa Polskiego 8Galeria Handlowa “Galeria M”Brak informacji
Bielsko-Białaul. Leszczyńska 20Galeria Handlowa “Gemini Park”Shitcoins.club
Bielsko-Białaul. Sarni Stok 2Galeria Sarni StokFlyingAtom
Bydgoszcz
ul. Wojska Polskiego 1Galeria Zielone ArkadyShitcoins.club
Bytomplac Kościuszki 1Galeria AgoraShitcoins.club
Czeladźul. Będzińska 80Centrum Handlowe M1FlyingAtom
Gdańskal. Grunwaldzka 82Galeria ManhattanShitcoins.club
Gdańskul. Obrońców Wybrzeża 1Galeria PrzymorzeFlyingAtom
Gliwiceal. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1Centrum Handlowe ArenaFlyingAtom
Katowiceul. Chorzowska 107Centrum Handlowe Silesia City CenterShitcoins.club
Katowiceul. Kościuszki 229Centrum Handlowe LiberoFlyingAtom
Krakówul. Pawia 5Galeria KrakowskaShitcoins.club
Krakówul. aleja Pokoju 67Centrum Handlowe M1Shitcoins.club
Krakówul. Stawowa 61Galeria BronowiceFlyingAtom
Krakówul. Zakopiańska 62Park Handlowy ZakopiankaFlyingAtom
Lublinul. Fabryczna 2Centrum Handlowe GalaShitcoins.club
Łódźul. Piłsudskiego 15/23Galeria ŁódzkaShitcoins.club
Łódźul. Brzezińska 27/29Centrum Handlowe M1Shitcoins.club
Łódźul. Marcina Kasprzaka 7/9Hotel BorowieckiFlyingAtom
Łódźal. Piłsudskiego 94Centrum Handlowe TulipanFlyingAtom
Olsztynplac Jedności Słowiańskiej 1Centrum Handlowe JakubFlyingAtom
Opoleul. Wrocławska 152/154Centrum Handlowe KarolinkaShitcoins.club
Poznańul. Szwajcarska 14Centrum Handlowe M1FlyingAtom
Poznańul. Matyi 2Centrum Handlowe AvenidaShitcoins.club
Poznańul. Szwedzka 6Centrum Handlowe FranowoShitcoins.club
Rzeszówal. Wacława Kopisto 1Centrum Handlowe Millenium HallShitcoins.club
Sopotul. Kościuszki 14Sopot CentrumShitcoins.club
Szczecinal. Bohaterów Warszawy 42Galeria Handlowa TurzynShitcoins.club
Tychyul. Towarowa 2cGemini Park TychyShitcoins.club
Warszawaul. Józefa Piłsudskiego 1Centrum Handlowe M1Shitcoins.club
Warszawaul. Kobielska 23Galeria GrochówShitcoins.club
Warszawaul. Puławska 17EuroplexShitcoins.club
Warszawaul. Towarowa 22Meblowe Centurm Handlowe JupiterShitcoins.club
Warszawaal. Krakowska 67C lokal 10L1/2Wółka Kosowska (na przeciwko Poczty)Shitcoins.club
Warszawaal. Jerozolimskie 123AGaleria MillenniumFlyingAtom
Warszawaul. Grochowska 207Galeria Handlowa Rondo WiatracznaFlyingAtom
Warszawaul. Zgrupowania AK Kampinos 15Galeria MłocinyFlyingAtom
Warszawaul. Gen. Felicjana Sławoja-Składkowskiego 4Centrum SkoroszeFlyingAtom
Wrocławul. Czekoladowa 7-9Centurm Handlowe Aleja BielanyFlyingAtom
Zabrzeul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 1Centrum Handlowe M1Shitcoins.club

Mapa bitomatów w Polsce

Mapa dostępnych w Polsce bitomatów. Szczegóły dojazdu.

(mapę dostarcza portal Kryptowaluty2)

Jak kupować i sprzedawać w bitomatach?

Pierwszym elementem, od którego musimy rozpocząć operację zakupu jest zlokalizowanie bitomatu. Następnie wkładamy do niego banknot lub banknoty o wartości, jakiej chcemy kupić kryptowalutę. Następnie pojawia się pole, w którym wpisujemy adres naszego portfela krypto lub ewentualnie możemy zeskanować pojawiający się kod QR. To tyle! Środki zostaną wysłane na zdefiniowany adres.

Sprzedając kryptowalutę możemy wcześniej przelać środki przez internet i wydrukować kod kreskowy, który pozwoli nam odebrać pieniądze bezpośrednio z bitomatu, bez zbędnego oczekiwania. W bitomatach FlyingAtom można skorzystać z tej opcji przechodząc pod adres https://flyingatom.com/kantor-online/ (opcja “Odbierz w Bankomacie“). W przypadku shitcoins.club należy przejść pod adres https://shitcoins.club i kliknąć przycisk “Sprzedaj kryptowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie“.

Alternatywnie można również sprzedać Bitcoina bezpośrednio w bitomacie, wyświetli się nam wtedy konto, na które musimy przesłać kryptowalutę z naszego portfela. Potwierdzenie operacji i wypłata środków może wymagać nieco czasu – w okresach szczególnego zainteresowania kryptowalutami ten czas może wynosić nawet kilka godzin. Nie ma konieczności czekać cały ten czas przy bitomacie – można wziąć ze sobą potwierdzenie i wrócić za kilka godzin, tylko po odbiór środków.

Bitomaty – przyszłość na wyciągnięcie ręki 

Podobnie, jak waluty oparte na technologii blockchain, tak i bitomaty są technologią przyszłości, z której już dzisiaj możemy korzystać. Pozwalają na szybkie, anonimowe i łatwe sprzedawanie kryptowalut. Właśnie to jest wytłumaczeniem ich rosnącej popularności!

Powiązane artykuły

2 komentarze

  • Ma Ciej

    super. bardzo przydatna mapa bitomatów. widać że się rozwijamy i pojawia się coraz to więcej urządzeń 😉 mam nadzieję, że dobijemy do takiego stanu, gdzie w każdym większym mieście będzie po 10 bankomatów 🙂 osobiście uwielbiam bitomaty z tego powodu, że nikt nie wtyka nosa w moje sprawy – mogę sobie kupować i sprzedawać bez weryfikacji, w pełni anonimowo 😉

  • Marko aceto

    Bankomaty bitcoin (bitomaty) według mnie są najlepszą opcją na kupno i sprzedaż BTC (i nie tylko). Osobiście denerwują mnie te wszystkie wymogi weryfikacji na giełdach. A tak to ide sobie do bankomatu, kupuje lub sprzedaje i tyle. Nie muszę wysyłać żadnych skanów dokumentów osobistych i obawiać się, czy przypadkiem gdzieś nie wyciekną i ktoś nie weźmie na mnie kredytu 😉 Wiadomo, kursy krypto nie są tak atrakcyjne, jak na tradycyjnych giełdach online, ale coś za coś. Mam nadzieję, że liczba bitomatów w Polsce znacznie wzrośnie i każdy bez problemów będzie mógł sobie kupić lub sprzedać bitcoiny. W sumie obecnie ich liczba jest całkiem duża i można je znaleźć w wielu Polskich miastach, ale potrzeba więcej, więcej 😉 – tutaj chyba apel z mojej strony do shitcoins i flyingatom 😉

    Swoją drogą super, że udostępniacie pełną listę bankomatów. W necie jest ich wiele, ale są wybrakowane, a tutaj widzę, że jest każdy 😉

Dodaj komentarz lub opinię