Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Elon Musk zmusi użytkowników Twittera do płacenia za weryfikację

Elon Musk zmusi użytkowników Twittera do płacenia za weryfikację

Wiadomości
31 października, 2022
233
elon musk

Po niecałym tygodniu jako “Chief Twit”, Elon Musk naciska na pierwszą poważną zmianę platformy społecznej – zaczynając od jej usługi weryfikacji.

CEO podobno zmusza swoich pracowników do umieszczenia paywalla za upragnionym niebieskim znaczkiem Twittera. Jeśli się nie zastosują, zostaną zwolnieni z firmy.

Plan Muska polega konkretnie na czterokrotnym zwiększeniu kosztów Twitter Blue – miesięcznej usługi subskrypcyjnej, która oferuje dodatkowe funkcje na Twitterze – z 4,99 do 19,99 dolarów. Nowy, droższy abonament miałby być również wymagany do weryfikacji jego użytkowników.

Jak podaje The Verge, użytkownicy, którzy są już zweryfikowani, otrzymaliby dziewięćdziesiąt dni na subskrypcję Twittera Blue, w przeciwnym razie stracą swój abonament.

W niedzielę pracownicy zostali poinformowani, że projekt musi zostać wdrożony do 7 listopada, w przeciwnym razie zostaną zwolnieni. Tego samego dnia Musk wyjaśnił, że proces weryfikacji jest już “reorganizowany”.

Amerykański przedsiębiorca internetowy Jason Calacanis przeprowadził w niedzielę ankietę na Twitterze, pytając zwolenników, ile byliby skłonni zapłacić, by pozostać subskrybentami platformy. Po przeważającym stwierdzeniu, że “nie zapłacą”, Musk nazwał ankietę “interesującą”.

Były COO Twittera, Anthony Noto, uważa jednak, że większość respondentów nie jest całkowicie szczera.

Żadna z tych odpowiedzi nie jest wystarczająco wysoka. Ludzie będą płacić 49$ miesięcznie & jeśli nie będą, nie powinni byli być zweryfikowani, na początek.

Musk obiecał zwalczyć problem spamowych botów na Twitterze przed przejęciem własności firmy, jednocześnie czyniąc platformę bardziej przyjazną dla wolnego słowa. Zwolnił już najwyższe kierownictwo firmy i planuje kolejne zwolnienia w najbliższym czasie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.