Wanchain integruje Polkadot do swojej międzyłańcuchowej infrastruktury

Wanchain integruje Polkadot do swojej międzyłańcuchowej infrastruktury

Wiadomości
12 października, 2021
391
wanchain

Zdecentralizowane rozwiązanie interoperacyjności blockchaina, Wanchain, ogłosiło niedawno integrację swojej nie-custodialnej międzyłańcuchowej infrastruktury z Polkadot.

Wanchain łączy Polkadot z innymi sieciami

Zgodnie z komunikatem prasowym, Wanchain wdrożył kilka bezpośrednich mostów łączących Polkadot z innymi protokołami blockchain, w tym Ethereum, Moonriver, Wanchain i Avalanche.

Integracja pozwoli twórcom projektów w obsługiwanych sieciach na budowanie różnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) przy użyciu natywnego tokena Polkadot, DOT.

Celem rozwiązania Wanchain jest wyeliminowanie problemów, z jakimi borykają się deweloperzy próbujący współdziałać z tokenami stworzonymi w innych sieciach.

Jego infrastruktura interoperacyjności połączy Polkadot z szerszym wachlarzem łańcuchów w przestrzeni DeFi. Umożliwi tym samym handel DOT w wielu sieciach i korzystanie z kilku smart kontraktów kompatybilnych z EVM.

Przemawiając w komentarzu, wiceprezes ds. Rozwoju biznesu i operacji w Wanchain, Li Ni powiedział,

Głęboko wierzymy, że technologia blockchain zyska akceptację głównego nurtu dopiero wtedy, gdy aktywa, dane, polecenia i użytkownicy nie będą już odizolowane w jednym łańcuchu lub ograniczeni przez jeden standard. W zeszłym miesiącu, Wanchain wdrożył mosty cross-chain łączące Moonriver i Avalanche z większym cross-chainem branży DeFi. Teraz, Wanchain łączy Polkadot z resztą świata blockchain.

Budowanie interoperacyjnej przyszłości

Projekt często opisywał siebie jako najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie cross-chain z ostatecznym celem budowania wysoce zdecentralizowanej i interoperacyjnej przyszłości.

Z tego względu integracja z Polkadot, jedną z najgorętszych sieci blockchain w branży kryptowalutowej, jest ważnym kamieniem milowym dla Wanchain.

Uważa również, że branża blockchain szybko się rozwija. Następna faza jej innowacji będzie naznaczona interoperacyjnością cross-chain aktywów, danych i wywołań smart kontraktów.

Czytaj również:  Bitcoin po 46 000 USD. Polkadot rośnie o 9%

Zaledwie kilka miesięcy temu Wanchain nawiązał współpracę z Moonbeam, protokołem smart kontraktów kompatybilnym z Ethereum na Polkadot. Celem partnerstwa było opracowanie rozwiązania wielołańcuchowego, które poprawi ekosystem DeFi sieci Kusama.Jeden komentarz

  • p
    paulkazimierz

    A moglibyście przygotować jakąś analizę Polkadot DOT? Ciekawy jestem jak będzie zachowywała się cena przed aukcjami parachainów?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.