Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wanchain integruje Polkadot do swojej międzyłańcuchowej infrastruktury

Wanchain integruje Polkadot do swojej międzyłańcuchowej infrastruktury

Wiadomości
12 października, 2021
483
wanchain

Zdecentralizowane rozwiązanie interoperacyjności blockchaina, Wanchain, ogłosiło niedawno integrację swojej nie-custodialnej międzyłańcuchowej infrastruktury z Polkadot.

Wanchain łączy Polkadot z innymi sieciami

Zgodnie z komunikatem prasowym, Wanchain wdrożył kilka bezpośrednich mostów łączących Polkadot z innymi protokołami blockchain, w tym Ethereum, Moonriver, Wanchain i Avalanche.

Integracja pozwoli twórcom projektów w obsługiwanych sieciach na budowanie różnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps) przy użyciu natywnego tokena Polkadot, DOT.

Celem rozwiązania Wanchain jest wyeliminowanie problemów, z jakimi borykają się deweloperzy próbujący współdziałać z tokenami stworzonymi w innych sieciach.

Jego infrastruktura interoperacyjności połączy Polkadot z szerszym wachlarzem łańcuchów w przestrzeni DeFi. Umożliwi tym samym handel DOT w wielu sieciach i korzystanie z kilku smart kontraktów kompatybilnych z EVM.

Przemawiając w komentarzu, wiceprezes ds. Rozwoju biznesu i operacji w Wanchain, Li Ni powiedział,

Głęboko wierzymy, że technologia blockchain zyska akceptację głównego nurtu dopiero wtedy, gdy aktywa, dane, polecenia i użytkownicy nie będą już odizolowane w jednym łańcuchu lub ograniczeni przez jeden standard. W zeszłym miesiącu, Wanchain wdrożył mosty cross-chain łączące Moonriver i Avalanche z większym cross-chainem branży DeFi. Teraz, Wanchain łączy Polkadot z resztą świata blockchain.

Budowanie interoperacyjnej przyszłości

Projekt często opisywał siebie jako najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie cross-chain z ostatecznym celem budowania wysoce zdecentralizowanej i interoperacyjnej przyszłości.

Z tego względu integracja z Polkadot, jedną z najgorętszych sieci blockchain w branży kryptowalutowej, jest ważnym kamieniem milowym dla Wanchain.

Uważa również, że branża blockchain szybko się rozwija. Następna faza jej innowacji będzie naznaczona interoperacyjnością cross-chain aktywów, danych i wywołań smart kontraktów.

Czytaj również:  Bitcoin po 46 000 USD. Polkadot rośnie o 9%

Zaledwie kilka miesięcy temu Wanchain nawiązał współpracę z Moonbeam, protokołem smart kontraktów kompatybilnym z Ethereum na Polkadot. Celem partnerstwa było opracowanie rozwiązania wielołańcuchowego, które poprawi ekosystem DeFi sieci Kusama.Jeden komentarz

  • p
    paulkazimierz

    A moglibyście przygotować jakąś analizę Polkadot DOT? Ciekawy jestem jak będzie zachowywała się cena przed aukcjami parachainów?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.