Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Indie przetestują detaliczne CBDC w grudniu

Indie przetestują detaliczne CBDC w grudniu

Wiadomości
28 listopada, 2022
212
cbdc peru

1 grudnia Reserve Bank of India (RBI) rozpocznie pilotażowy projekt testowania detalicznej rupii cyfrowej. W teście weźmie udział “zamknięta grupa użytkowników” składająca się z konsumentów i sprzedawców.

W pierwszej fazie testy odbędą się w Bombaju, New Delhi, Bangalore i Bhubaneshwar. W przyszłości pilotaż rozszerzy się na dziewięć kolejnych miast.

Według informacji prasowej, detaliczny CBDC będzie dystrybuowany przez pośredników, którymi będą banki. Do inicjatywy dołączyły już State Bank of India, ICICI Bank, Yes Bank i IDFC First Bank. RBI zamierza również zaangażować w projekt cztery dodatkowe instytucje kredytowe. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Użytkownicy będą mogli dokonywać transakcji w cyfrowych rupiach poprzez portfele oferowane przez uczestniczące banki […]. Przewidziane są transakcje P2P oraz przelewy na rzecz sprzedawców. Płatności do sprzedawców mogą być dokonywane za pomocą kodów QR.

RBI podkreślił, że CBDC posiada cechy właściwe dla papierowych banknotów. Przede wszystkim konta z cyfrowymi rupiami nie będą oprocentowane, ale można je przekształcić w lokaty bankowe.

Przypomnijmy, że 31 października Reserve Bank of India ogłosił rozpoczęcie pilotażowego projektu testowania CBDC w płatnościach masowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.