Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Top 10 gier karcianych, które płacą w kryptowalutach za grę. Zarabiaj na graniu w gry!

Top 10 gier karcianych, które płacą w kryptowalutach za grę. Zarabiaj na graniu w gry!

NFT
14 listopada, 2022
181
pandhuya-niking-rl6aomPDKl8-unsplash

Wykorzystanie technologii blockchain i niewymiennych tokenów (NFT) stopniowo opanowuje branżę gier. Codziennie pojawiają się nowe gry, które są oparte na kryptowalutach. Możesz grać w gry fabularne, massively multiplayer online role-playing games, czy nawet gry karciane.
Jeszcze zanim internet był popularnym medium, ludzie lubili grać w gry karciane, które wykorzystywały strategie turowe. A teraz, dzięki blockchainowi, mają one zupełnie nową warstwę złożoności. Wyobraź sobie Hearthstone, ale z modelem play-to-earn (P2E) i wykorzystaniem technologii blockchain.
W wyniku rozprzestrzeniania się gier wideo typu play to earn istnieje obecnie wiele niesamowitych CCG, które zyskują popularność i wiele intrygujących gier, które są obecnie w fazie rozwoju.

10 najlepszych kryptowalutowych gier karcianych, które powinieneś sprawdzić

Większość gier karcianych NFT (NTF card games) zawiera rozgrywkę, która jest podobna do Hearthstone lub Clash Royale. Możesz gromadzić silną talię, zbierając lub odblokowując karty w miarę przechodzenia gry, a następnie możesz rozegrać tą talią przeciwko taliom innych graczy. Większość z nich zapewnia dopasowanie gracz vs. gracz. W niektórych grach masz możliwość kierowania działaniami i zdolnościami postaci.
W świetle tych wszystkich elementów zawęziliśmy nasze wybory do wybranych kilku tytułów, w których można zarabiać kryptowaluty lub tokeny NFT. Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych wyborów najlepszych kryptowalutowych gier karcianych.

1. Gods Unchained

Na chwilę obecną Gods Unchained jest najprawdopodobniej jedną z największych i najbardziej lubianych gier karcianych dostępnych na rynku. Rozgrywka jest dość podobna do tej z Hearthstone, mimo że system many działa w inny sposób. Gracze mają możliwość zdobywania kart nie-NFT poprzez rozgrywkę, które następnie mogą być łączone z innymi kartami w celu wytworzenia aktywów NFT, które mogą zostać sprzedane na rynku. Gra jest całkowicie darmowa i ma świetną estetykę. Gracze mają możliwość zakupu różnych dóbr, aby szybciej awansować. W tej chwili jedyną platformą, która wspiera Gods Unchained jest Windows.

2. Berserk


Inna gra karciana, która jest często porównywana do Hearthstone nazywa się Berserk. Berserk jest jednak elementem Vulcanverse, które jest nieco bardziej rozbudowanym zestawem gier. Oznacza to, że możesz używać kart w innych wieloosobowych grach fabularnych online (MMORPG) wewnątrz ekosystemu Vulcanverse.
Karty mogą być przechowywane na Ethereum, Matic lub Vechain, w zależności od preferencji użytkownika. W grę można grać zarówno w wersji Berserk na PC, jak i na urządzeniach mobilnych opartych na systemie Android i iOS.

3. Splinterlands


Splinterlands to kolejna popularna gra kryptowalutowa, która ma sporą społeczność graczy. Celem gry jest zbudowanie talii, która jest zoptymalizowana pod kolejną rozgrywkę. Ponieważ walki są skomputeryzowane, gdy umieścisz swoje karty w odpowiednich miejscach, będziesz musiał tylko czekać na wynik.
Zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci kryptowalut, a także awans w systemie rankingowym. Karty i DEC, czyli pieniądze używane w grze, można wymieniać odpowiednio na HIVE i TRX.
W Splinterlands można grać na własnym komputerze lub na urządzeniu mobilnym. Zanim zaczniesz grać, będziesz musiał opłacić jednorazową prowizję w wysokości dziesięciu dolarów.

4. Sorare


Jeśli byłeś typem dziecka, które zbierało karty wymienne nawiązujące do piłki nożnej, to nie będziesz chciał przegapić tytułu w postaci gry Sorare. Sorare to połączenie kolekcjonerskich gier karcianych i sportów marzeń. Jest ona łatwa do ogarnięcia, zwłaszcza jeśli masz pasję do piłki nożnej. Blockchain Ethereum służy tutaj jako repozytorium dla wszystkich aktywów.
Gracze wcielają się w rolę menedżerów i używają kart opartych na blockchainie, aby zebrać potężny pięcioosobowy skład.

5. Skyweaver


Rozgrywka w SkyWeaver jest dość podobna do tej z Hearthstone, jak i wielu innych gier typu CCG, jednak SkyWeaver charakteryzuje się oryginalną estetyką. W tej grze, która ma miejsce w alternatywnym wszechświecie, gracze wcielają się w rolę SkyWeavera. Rywalizujesz z innymi waverami w ustawieniu head-to-head.
Inne cechy wyróżniające rozgrywkę to zawiła dynamika i błyskawiczny matchmaking PvP. Zarówno Ethereum, jak i Matic są wykorzystywane do przechowywania twoich kosztowności.
SkyWeaver jest obecnie testowany za pośrednictwem zamkniętej bety. Gra zostanie wydana na komputery osobiste, a także urządzenia mobilne.

6. Spells Of Genesis


Tak się składa, że Spells of Genesis było pierwszą grą opartą na blockchainie, jaka kiedykolwiek powstała. Aby wziąć udział w grze, uczestnicy muszą najpierw odblokować, a następnie zebrać różne karty. Podobnie jak w Clash Royale, będziesz musiał zbudować potężną talię przed zaangażowaniem się w walkę z innymi graczami.
Aktywa dla Spells of Genesis są przechowywane na blockchainie Ethereum, dlatego można korzystać z waluty ETH, aby kupować lub sprzedawać wartościowe przedmioty wewnątrz gry.

7. Kingdom Karnage


W Kingdom Karnage spotykają się gatunki MMORPG i gry karcianej. Budujesz talię złożoną z potężnych kart i rozgrywasz je w taktyczny sposób na polu bitwy. Celem jest triumf nad armią przeciwnika i jej dowódcami. Przeczesywanie lochów jest wymogiem dla graczy, którzy chcą zdobyć nagrody w grze.
Ponieważ Kingdom Karnage jest zbudowany na blockchanie Enjin, to wszystkie twoje NFT będą przechowywane na tym łańcuchu blokowym. Możesz grać w grę zarówno na własnym komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

8. Mythereum


Nazwa gry –  “Mythereum” powstała z połączenia pojęć “Mythical (mityczny)”  i “Ethereum”. Aby wygrać, będziesz musiał zgromadzić silny skład, zebrać wszystkie karty, które przedstawiają legendarne istoty i rywalizować z innymi graczami.
Możliwe, że już to rozpracowałeś, ale Mythereum wykorzystuje blockchain, z którego korzysta Ethereum. Poprzez OpenSea będziesz miał możliwość zarówno przechowywania, jak i wymiany aktywów gry. W grę można grać za darmo.

9. Crypto Spells


Inną popularną kolekcjonerską grą karcianą (TCG), która jest zasilana przez Ethereum i Immutable-X jest Crypto Spells. Gra jest bardzo lubiana w Japonii, ale teraz jest także dostępna w języku angielskim. Podczas gry w Crypto Spells możesz zarabiać i wymieniać tokeny NFT. Gra jest dostępna na komputery PC oraz urządzenia mobilne.

10. Cryptic Legends

 

Cryptic Legends to gra o bardziej spokojnym tempie, która jest skierowana do zwykłych graczy. Rozgrywka polega na zbieraniu kart, ulepszaniu bohaterów poprzez różne ulepszenia, a następnie angażowaniu się w bitwy z innymi graczami. Masz kontrolę nad ruchami bohaterów, jak również ich umiejętnościami. Ponieważ każdy bohater ma unikalne zdolności i elementy wyposażenia, gra daje wiele radości.
Blockchain Aeternity jest używany do zasilania tej gry karcianej. Cryptic Legends jest obecnie grywalny tylko na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety.

Inne gry karciane typu play-to-earn

Możesz także rzucić okiem na niektóre z innych dostępnych gier karcianych kryptowalutowych, takich jak Synergy of Sera, Ether Legends, Spirit Clash, Contract Servant i Dark Country.
Jak widać, istnieje duża różnorodność, jeśli chodzi o gry kryptowalutowe, w które można grać. Jeśli masz doświadczenie w graniu w tradycyjne gry karciane, takie jak Hearthstone, to przyswojenie podstaw gier karcianych, w których można zarabiać kryptowaluty nie będzie dla Ciebie trudne.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.