Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Czym jest NFG faktoring i czy warto z niego korzystać?

Czym jest NFG faktoring i czy warto z niego korzystać?

Komunikaty firm
31 października, 2022
216
[Resizer.in]-635fb2b76f173

Faktoring NFG pozwala korzystać z szybkiego finansowania faktur, co w dzisiejszych czasach przydaje się praktycznie każdej firmie. Wciąż jednak wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie daje wspomniane rozwiązanie lub nie wie, na czym polega usługa faktoringu i przez to pozbawia się wielu atrakcyjnych możliwości biznesowych.

  1. Co to jest NFG?
  2. Na czym polega efaktoring NFG?
  3. Jakie branże mogą skorzystać z tej oferty?
  4. Co jeszcze warto wiedzieć na temat faktoringu?

W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat faktoringu NFG, jakie koszty generuje finansowanie faktur oraz dlaczego warto zarejestrować się w Systemie Obsługi Faktoringu NFG. Warto poświęcić chwilę, aby się z nimi zapoznać, ponieważ pozwoli to mieć błyskawicznie sfinansowaną fakturę.

Co to jest NFG?

NFG to skrót od Narodowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli firmy z branży faktoringowej, która w krótkim czasie stała się jednym z liderów rynku. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych ofert faktoring NFG daje dostęp do najniższych stawek rynkowych, a klienci mogą korzystać z nowoczesnego systemu obsługi faktoringu. Tym samym Narodowy Fundusz Gwarancyjny stworzył pierwsze w Polsce rozwiązanie, które pozwala załatwić online wszystkie sprawy związane z finansowaniem faktur. Kolejną ciekawą usługą firmy faktoringowej, która z pewnością przyda się początkującym przedsiębiorcom, jest możliwość rozkładania firmowych zakupów na atrakcyjne raty. Dzięki takim zakupom z odroczonym terminem płatności można na przykład wyposażyć biuro w nowoczesny sprzęt bez ryzyka utraty płynności.

Na czym polega efaktoring NFG?

Nowoczesny faktoring oferowany przez NFG dostępny jest w kilku wariantach, dzięki czemu każdy może wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb. Jedną z dostępnych opcji jest faktoring cichy. W takim przypadku współpraca przedsiębiorcy z Narodowym Funduszem Gwarancyjnym pozostaje tajemnicą, dzięki czemu kontrahenci nie dowiedzą się o korzystaniu z faktoringu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, pieniądze za sfinansowaną fakturę otrzymasz praktycznie od razu.

Kolejną chętnie wybieraną opcją jest faktoring jawny, który polega na tym, że każdy z kontrahentów otrzymuje informacje o tym, że uregulowanie zobowiązania będzie przebiegało z udziałem NFG. Istotna różnica pomiędzy faktoringiem jawnym a cichym polega na tym, że kontrahenci przelewają pieniądze podmiotom świadczącym faktoring, a nie bezpośrednio do przedsiębiorcy. Wielu z nich przyznaje, że dzięki temu ich klienci zaczęli w końcu regulować swoje zobowiązania finansowe w terminie.

W ofercie faktora dostępny jest również faktoring ekspres, faktoring zaliczkowy i wspomniane zakupy na raty. Te ostatnie pozwalają za jednym razem zamówić dowolny asortyment do wysokości udostępnionego limitu, a cała kwota zostanie opłacona przez faktora. Przedsiębiorca będzie ją spłacać w atrakcyjnych ratach, które oprócz ustalonych opłat, nie generują konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jakie branże mogą skorzystać z tej oferty?

Niektóre firmy faktoringowe oferują również dodatkowe usługi, czego przykładem może być merytoryczne wsparcie udzielane podmiotom świadczącym usługi doradcze. NFG świadczy również obsługę teleinformatyczną na najwyższym poziomie. Oferta tego lidera z branży faktoringu dostępna jest praktycznie dla każdego przedsiębiorcy działającemu zgodnie z zapisami zawartymi w przepisach powszechnie obowiązującego prawa.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat faktoringu?

Nie każda oferta faktoringu jest tak samo korzystna dla klienta, dlatego warto zawsze dokładnie sprawdzić wszystkie warunki. Dzięki temu uda się uniknąć nietrafionych decyzji.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.