Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kredyt gotówkowy z doradcą: dlaczego warto?

Kredyt gotówkowy z doradcą: dlaczego warto?

Komunikaty firm
22 października, 2019
1111
ok-2385794_960_720

Wybór oferty kredytu gotówkowego wydaje się zadaniem banalnym, jednak to tylko pozory. Banki co prawda reklamują swoje oferty jako łatwo dostępne a liczne materiały promocyjne wręcz zachęcają klientów do zaciągnięcia szybkiego i łatwego kredytu.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że oferty różnych banków znacząco różnią się pomiędzy sobą. Dotyczy to zarówno parametrów widocznych dla zwykłego konsumenta, jak też czynników, które pozostają dostępne jedynie dla specjalistów. Aby móc wybrać naprawdę najlepszą propozycję kredytu gotówkowego należy przy wyborze uwzględnić faktory przynależne do obu wymienionych grup.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Zacznijmy od popularnych obecnie porównywarek kredytowych. Z jednej strony pozwalają one klientom na w miarę szybką selekcję ofert, z drugiej jednak strony tego rodzaju narzędzia w żadnym wypadku nie powinny być traktowane jako całkowicie wiarygodne źródła informacji. Banki często opatrują różnego rodzaju materiały dopiskiem pt. “Informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa”. Internetowe narzędzia do porównywania kredytów przeważnie bazują natomiast właśnie na informacjach pochodzących z głównych witryn banków, nie zaś na danych podawanych w regulaminach, prospektach informacyjnych czy ramowych umowach.

To jednak jeszcze nie wszystko. Bardzo często zdarza się, że kształt finalnej oferty kredytu gotówkowego będzie zależał od oceny zdolności kredytowej klienta. Tutaj internet również oferuje szybkie rozwiązania w postaci tzw. kalkulatorów zdolności kredytowej. Oczywiście, tego rodzaju instrumenty wykazują bardzo ograniczoną skuteczność.

Banki stosują rozmaite modele scoringu kredytowego. Mówiąc najkrócej, scoring kredytowy to system algorytmów służących kredytodawcy do oceny zdolności kredytowej klienta a także do oszacowania ryzyka trudności ze spłatą kredytu. Informacje na temat modeli scoringowych stosowanych przez poszczególne banki nie są powszechnie dostępne. Co więcej, różnice pomiędzy poszczególnymi modelami potrafią być bardzo znaczące. Wynika z to faktu, że jeden bank może prowadzić bardziej elastyczną politykę w tym zakresie, kładąc nacisk np. głównie na wykształcenie klienta oraz perspektywy branży w której klient pracuje, natomiast dla innego banku najważniejszymi faktorami będą przykładowo zarobki oraz forma zatrudnienia.

Dlaczego scoring kredytowy jest ważny dla klienta?

Od tego, jaki model scoringowy jest stosowany przez dany bank, będzie zależeć ocena zdolności kredytowej. To zaś determinuje zarówno samą decyzję o przyznaniu kredytu, jak też warunki oferty przedstawionej klientowi. Jeżeli naszym celem jest znalezienie najbardziej atrakcyjnej oferty, logicznym następstwem będzie złożenie wniosku w tym banku, który najkorzystniej wyceni naszą zdolność kredytową. Cały problem w tym, że uzyskanie tego rodzaju informacji nie jest możliwe bez pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy dokładnie znają sektor bankowy.

Klienci często “sprawdzają” politykę banków na własną rękę. Polega to przeważnie na składaniu wniosków kredytowych w niemal wszystkich obecnych na polskim rynku bankach a następnie porównywanie ze sobą otrzymanych propozycji. Czysto teoretycznie taki schemat działania może wydawać się racjonalnie. Niestety są to jedynie pozory. Każde zapytanie kredytowe pozostawia ślad w bazie Biura Informacji Kredytowej. Zbyt duża liczba zapytań złożonych w niewielkim odstępie czasu negatywnie wpływa na ocenę naszej zdolności kredytowej.

Od czego zacząć starania o kredyt gotówkowy?

Wbrew popularnemu stereotypowi, kredyty gotówkowe Warszawa nie zawsze wymagają zaświadczenia o dochodach ani nawet wyciągu z konta. Wiele zależy od polityki, jaką w tym zakresie prowadzi dany bank. W niektórych sytuacjach możliwe będzie uzyskanie kredytu całkowicie online i na oświadczenie, czyli bez konieczności przedstawiania jakiejkolwiek dodatkowej dokumentacji.

Również przekonanie, iż kredyt gotówkowy można uzyskać wyłącznie pracując w ramach umowy o pracę lub umowy zlecenie stanowi mit nieaktualny już od dłuższego czasu. Oczywiście, uzyskanie kredytu w przypadku osób pracujących np. na umowę o dzieło będzie procesem nieco bardziej skomplikowanym. Jest to jednak jak najbardziej możliwe a doświadczony doradca kredytowy nie tylko wskaże nam banki, które oferują kredyty osobom pracującym na umowy o dzieło, lecz również udzieli nam szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób możemy zwiększyć szanse na otrzymanie takiego kredytu.

Tekst przygotowany we współpracy z :

Niezależny Doradca Finansowy

https://biurokredytowe.warszawa.pl/

ul. Stanisława Moniuszki 1, 00-014 Warszawa

+48 533 88 78 78
[email protected]Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.