Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Warner Music Group nawiązuje współpracę z twórcą blockchainowych gier Splinterlands

Warner Music Group nawiązuje współpracę z twórcą blockchainowych gier Splinterlands

Wiadomości
23 lutego, 2022
367
warner music group

Warner Music Group ogłosiła partnerstwo z deweloperem blockchainowych gier Splinterlands, aby zaoferować wybranym artystom pewne wyjątkowe możliwości. Współpraca zapewni wybranym artystom WMG możliwość tworzenia i rozwijania unikalnych arkadowych gier blockchain w stylu play-to-earn (P2E).

Amerykański konglomerat wytwórni płytowych Warner Music Group połączył siły z deweloperem blockchainowych gier Splinterlands. Zgodnie z oficjalną informacją prasową, umowa jest pierwszym partnerstwem muzycznym Splinterlands.

Dla niewtajemniczonych, Splinterland został założony w 2018 roku, a obecnie prowadzi popularną grę blockchain o tej samej nazwie. Wyłoniła się ona jako jedna z najbardziej popularnych gier, rejestrując w styczniu 4,5% wzrost w swoich unikalnych aktywnych portfelach w porównaniu z grudniem 2021 roku.

Splinterlands i Warner Music Group stawiają sobie za cel tworzenie gier łatwo dostępnych i przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Firmy idą więc w kierunku gier w stylu arcade. Pomoże to obu podmiotom rozszerzyć adopcję i zwiększyć budowanie społeczności w sposób bardziej płynny niż w przypadku tradycyjnych gier typu play-to-earn (P2E).

Jesse “Aggroed” Reich, współzałożyciel i dyrektor generalny Splinterlands, skomentował najnowsze wydarzenia w następujący sposób:

Warner Music Group jest liderem w branży muzycznej. Wprowadzają innowacje do przemysłu muzycznego, aby sprostać standardom wyznaczonym przez członków społeczności Web 3.0. Jesteśmy zachwyceni współpracą z nimi i z niecierpliwością czekam na nowe współprace na styku gier, muzyki, kryptowalut, NFT, defi i blockchain.

Oana Ruxandra, Chief Digital Officer & EVP, Business Development, WMG, podkreśliła możliwości wokół rozwijających się gier P2E. Nawiązanie partnerstwa ze Splinterlands w celu stworzenia niestandardowych gier z tokenami pomoże międzynarodowej firmie rozrywkowej zbadać nowe źródła przychodów dla swoich artystów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.