Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Celsius Network – trzymaj kryptowaluty w portfelu i zarabiaj na wysoko oprocentowanych lokatach

Celsius Network – trzymaj kryptowaluty w portfelu i zarabiaj na wysoko oprocentowanych lokatach

Giełdy i kantory Portfele do kryptowalut
7 czerwca, 2021
1095
celsius-tlo

Platforma Celsius została założona w 2017 roku i pozycjonuje się jako zamiennik dla tradycyjnych banków, które często zachowują się nieetycznie wobec klientów. Celsius oferuje również szereg usług niedostępnych w tradycyjnych instytucjach finansowych m.in. wysoko procentowe oszczędzanie lub inwestowanie na lokatach kryptowalutowych – nawet do 17% rocznie.

Aby korzystać z platformy, należy zainstalować aplikację dla systemu Android lub iOS. Dostępny jest również ograniczony w funkcjonalności interfejs webowy.

Cechy Celsius Network

Funkcje oferowane przez Celsius Network:

 • Pożyczki w USD i Stablecoin pod zastaw kryptowalut. LTV (stosunek wartości kredytu do wartości zabezpieczenia) 25-50%.
 • Zarabianie do 17% APR na depozytach (standardowa stawka to ok. 9%)
 • Zarobki na złocie do 3% w skali roku. Złoto jest reprezentowane w formie tokenu Digital Gold (XAUt) na blockchainie Ethereum.
 • Kalkulator kredytowy i depozytowy.
 • Wsparcie dla ponad 25 kryptowalut.
 • Portfel CelPay pozwalający na przekazywanie i odbieranie 10 głównych kryptowalut. Możesz dodawać członków do znajomych i przesyłać im fundusze jednym dotknięciem za pośrednictwem aplikacji.
 • Token CEL. Daje on członkowi Celsius Network wyłączny dostęp do pewnych usług finansowych związanych z kryptowalutami. Najlepsze oprocentowanie, status priorytetowy, członkostwo w społeczności i wiele więcej.
 • Celsius Swag — sklep internetowy z towarami.

Zarabianie na lokatach (Earn)

Wystarczy uzupełnić saldo na platformie Celsius Network, aby zacząć zarabiać odsetki. Dochód jest wypłacany co tydzień w poniedziałek. Warunki lokaty Celsius Network:

 • Posiadacze tokenów CEL otrzymują bonus do odsetek od depozytu — tokeny muszą stanowić określony procent wszystkich środków w portfelu. Na przykład, jeśli stanowią one 5-10%, stosuje się bonus +10%. Maksymalny bonus wynosi +35%, dla którego na koncie musi znajdować się więcej niż 15% tokenów.
 • Stopy procentowe zmieniają się okresowo, ponieważ są obliczane na podstawie sytuacji rynkowej.
 • Odsetki można zarobić na następujących kryptowalutach i stabelcoinach: CEL Token, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, OmiseGO, Bitcoin Cash, Ox, Stellar, DASH, EOS, TrueUSD (TUSD), Gemini Dollar (GUSD), Multi-Collateral DAI (DAI), Paxos (PAX), USD Coin (USDC), Tether (USDT), Binance USD (BUSD), True Great Britain Pound (TGBP), True Australian Dollar (TAUD), True Canadian Dollar (TCAD), True Hong Kong Dollar (THKD), Tether Gold.

Kryptowaluta jest bardziej opłacalna do trzymania w depozycie na Celsius Network niż w portfelu. Lokata bitcoin przynosi 4,13% w skali roku, a Ethereum 3,82%. W ten sposób osiągniesz zysk, jeśli cena kryptowaluty nie zmieni się w ciągu roku.

Jeśli posiadasz 15% aktywów w tokenie CEL i uwzględnisz wypłaty w tym tokenie, otrzymasz wyższy procent. Depozyt w Stablecoin da 9,90% APR, Bitcoin da 7,27%, a Ethereum da 5,19%.

Pożyczanie kryptowalut (Borrow)

Usługa jest odpowiednia dla hodlerów, którzy chcą skorzystać z wartości swoich aktywów kryptowalutowych bez ich sprzedaży. Do zabezpieczenia można użyć BTC, EOS, DASH, ETH, XRP, LTC, BCH i XAUT. Warunki udzielania pożyczek zabezpieczonych na Celsius Network:

 • Jedne z najniższych stóp procentowych w branży, zaczynające się od 4,95%. Im wyższe zabezpieczenie, tym niższa stopa procentowa.
 • Możesz otrzymać pożyczkę w dolarach, jak również w TUSD, USDC, DAI, GUSD, PAX, USDT.
 • Minimalna kwota pożyczki wynosi 1000 dolarów, a maksymalna jest ograniczona jedynie przez ustanowione zabezpieczenie.
 • Wniosek jest zatwierdzany bardzo szybko — już od 30 sekund. Przelew środków pożyczki w Stablecoins jest natychmiastowy, w USD może to trwać do 5 dni roboczych, zależy to od banku.
 • Standardowe okresy kredytowania wynoszą od 6 do 12 miesięcy. Można spłacić wcześniej.
 • Odsetki mogą być wypłacane w CEL, BTC, ETH, USDC, GUSD, TUSD, USDT lub MCDAI. Kwota pożyczki musi być wypłacona w walucie, w której pożyczka została otrzymana, co spełnia wymogi AML.
 • Można zaciągnąć kilka pożyczek w tym samym czasie.
 • Posiadacze tokenów CEL otrzymują zniżkę w wysokości do 30% od oprocentowania swoich kredytów.
Czytaj również:  Celsius zatrudnił Citigroup do zbadania możliwych opcji finansowania

Szczegółowe informacje na temat Twoich pożyczek możesz zobaczyć w swoim osobistym gabinecie, w sekcji pożyczki. Zawiera on status pożyczki (odrzucona, aktywna, odroczona), datę złożenia wniosku, datę zatwierdzenia, okres spłaty, miesięczne odsetki, całkowite zapłacone odsetki.

Czym jest Token CEL?

CEL jest zbywalnym tokenem sieci Celsius. Kurs CEL w momencie publikacji wynosi 7.88 USD.

Platforma wypłaca w CEL 1% cashback od kwoty transakcji dokonanych za pośrednictwem CelPay. Jeśli tokeny CEL stanowią więcej niż 5% całkowitego salda portfela użytkownika, platforma oferuje bonusy:

 • Obniża oprocentowanie kredytu, gdy odsetki są spłacane tokenami CEL. Minimalna roczna stopa procentowa przy spłacie za pomocą steiblocków wynosi 4,95%, przy spłacie za pomocą tokenów CEL – 3,46%. Maksymalny rabat wynosi 30% rocznej stopy oprocentowania;
 • Zwiększa zyski z depozytu przy wymianie na tokeny CEL. Depozyt w USDT przynosi 7,25% w skali roku (oprocentowanie jest dynamiczne i może się zmieniać), a wypłata w CEL – 9,90% (oprocentowanie jest dynamiczne i może się zmieniać). Maksymalna wysokość składki wynosi 35% rocznej stawki.
  Jeśli CEL jest więcej niż 15% całkowitego salda portfela, platforma daje maksymalny bonus. Token można nabyć na giełdach IDEX, Liquid, HitBTC oraz SwitcheoNetwork.

Jak działa usługa płatności CelPay?

Transakcje z aplikacji Celsius Network App do zewnętrznych portfeli podlegają zwykłej opłacie sieciowej. Transakcje na inny portfel Celsius Wallet odbywają się za pośrednictwem CelPay i są bezpłatne.

Możesz również użyć CelPay, aby wysłać kryptowalutę do kogoś, kto nie ma portfela. Aby automatycznie otrzymać przelew, odbiorca musi zarejestrować się w Celsius Network i skorzystać z linku od nadawcy.

Podsumowanie

Zalety portfela Celsius Network:

 • korzystne oprocentowanie kredytów i depozytów;
 • szybka weryfikacja;
 • świetna pomoc w języku angielskim.

Wady portfela Celsius Network:

 • Minimalna kwota pożyczki to $1,000. Aby zaciągnąć pożyczkę, musisz wpłacić minimum $2,000;
 • Ograniczona funkcjonalność wersji webowej. Większość funkcji dostępna jest z poziomu aplikacji na telefon (iPhone, Android).

Pożyczki w Celsius Network będą odpowiednie głównie dla firm ze względu na minimalny depozyt w wysokości 2000 dolarów.

Depozyt stabelcoin w Celsius Network jest w zasadzie wysoko oprocentowanym depozytem dolarowym. Nie ma żadnych ukrytych opłat za otwarcie konta depozytowego ani kar za natychmiastową wypłatę środków.

Opinie o Celsius Network

Opinie o Celsius Network w serwisie Trust Pilot
Opinie o Celsius Network w serwisie Trust Pilot

Według większości opinii z serwisu TrustPilot Celsius Network jest uważana za rzetelną firmę oraz aplikację kryptowalutową. Przy 1400 pozostawionych ocen ich średnia wynosi 4.1 / 5, co może sugerować, że firma jest godna zaufania, a większość użytkowników jest zadowolonych z usług. 69% użytkowników pozostawiło ocenę “Bardzo dobrą”, 9% – “Dobrą”, 5% – średnią, 4% – “Słabą”, a 13% – Bardzo słabą”. Pozytywne opinie zazwyczaj dotyczą dobrej oferty firmy, a także prostoty inwestowania. Negatywne za to – zawieszaniem się aplikacji czy utrudnionym supportem.

 2 komentarze

 • h
  heves

  Osobiście traktuje Celsius Network Wallet jako zwyczajny portfel kryptowalutowy w którym trzymam swoje środki, a który zarabia sobie w między czasie odsetki 🙂 Jak dotychczas jestem zadowolony, tym bardziej że wypłaty są darmowe i nie pobierają dziesiątek dolarów za wypłatę ERC20 z platformy. Dotychczas nie znalazłem portfela który oferowałby takie możliwości (chodzi o zarabianie na odsetkach), dlatego jak “keszuje” swoje krypto na górce, to konwertuje je do stablecoinów i wysyłam je z powrotem na portfel, żeby dodatkowo zarabiał prawie 10% odsetek od mojej inwestycji. Rozwiązanie bajeczne, tym bardziej w czasach obecnej inflacji i zerowych stopach procentowych, które skutecznie ubijają wszelkie tradycyjne metody przetrzymywania wartości – lokaty, konta oszczędnościowe itp. Osobiście zastanawiam się aby część swoich oszczędności w PLN przekonwertować na stablecoiny i umieścić je na lokacie w krypto, bo w banku jedynie tracą na wartości…

 • D
  Dąb roś

  W dniu dzisiejszym utworzyłem konto w portfelu. Bonus $40 został faktycznie dopisany do konta automatycznie po wysłaniu przelewu w USDC 😉 Tutaj zdjęcie z panelu jak wygląda bonus (jest on dopisany do konta automatycznie, jednak możliwy do wypłaty po trzydziestu dniach zgodnie z zasadami promocji) – https://prnt.sc/15i0j5q

  Dzięki za fajny cynk!

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.