Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Morgan Stanley posiada ponad milion akcji Grayscale Bitcoin Trust

Morgan Stanley posiada ponad milion akcji Grayscale Bitcoin Trust

Wiadomości
26 sierpnia, 2021
788
morgan stanley

Zgodnie ze środowym zgłoszeniem SEC, trzeci co do wielkości na świecie menedżer inwestycyjny, Morgan Stanley, zwiększył swoją pośrednią ekspozycję na Bitcoina poprzez zakup ponad miliona akcji Grayscale Bitcoin Trust, obecnie wartych około 40 milionów dolarów.

Pierwszym, który przekazał tę wiadomość na Twitterze był popularny analityk finansowy MacroScope. Jeszcze w czerwcu przewidywał on, że gigant bankowy zwiększy swoją ekspozycję na Bitcoina. Jak się okazuje, miał rację.

Komentując, to w jaki sposób udało mu się przewidzieć ten ruch, powiedział:

Oglądam te zgłoszenia i z tego żyję … Ale jeśli poważnie myślisz o BTC, powinieneś również zapoznać się z nimi. Będzie kilka ogromnych możliwości zysku w tej przestrzeni w [nadchodzących] miesiącach i latach, a niektóre z nich będą związane z instytucjonalnymi ujawnieniami regulacyjnymi (konkretne zgłoszenia i szersze trendy).

Dokumenty SEC ujawniają, że Morgan Stanley posiada znaczne ilości akcji Grayscale Bitcoin Trust w ponad 30 portfelach. Największym z nich jest Morgan Stanley Insight Fund, posiadający 928 051 akcji GBTC o wartości około 36 milionów dolarów. Bank posiada również spore ilości w swoim Institutional Fund, Institutional Trust i Variable Insurance Fund.

Czytaj również:  5 zalet i 5 wad Bitcoina. Co zmieniły kryptowaluty?

To nie pierwsza styczność Morgan Stanley z krypto

Wiadomość o inwestycji w akcje Grayscale nie jest pierwszym wejściem Morgan Stanley w świat kryptowalut. W styczniu firma zainwestowała 500 milionów dolarów w Microstrategy – największego korporacyjnego posiadacza Bitcoina – prawdopodobnie w celu uzyskania bardziej pośredniej ekspozycji na to aktywo. W czerwcu bank ujawnił zakup 28 289 GBTC o wartości 1,3 miliona dolarów. Odbył się on za pośrednictwem swojego funduszu Europe Opportunity Fund. Była to jednak stosunkowo niewielka inwestycja w porównaniu do dzisiejszych danych.

Obszerny raport opublikowany przez Morgan Stanley w kwietniu daje ciekawy wgląd w proces myślowy banku w odniesieniu do inwestowania w kryptowaluty. Porównując Bitcoina do złota, analitycy firmy stwierdzili:

Niedźwiedzie mogą powiedzieć, że Bitcoin wzrósł już wyżej niż hossa na złocie w latach 70. i “koniec bańki jest bliski”. Z drugiej strony, istnieją powody, aby sądzić, że rynek byka może trwać co najmniej tak długo, jak hossa złota w latach 70-tych. Podczas gdy Bitcoin poczynił duże postępy w tym roku, stosunkowo niewiele instytucji finansowych posiada swoje udziały. Jest więc jeszcze długa droga do przebycia.

Sądząc po powyższej uwadze i swoich ostatnich inwestycjach kryptowalutowych – w tym zainteresowaniu nabyciem południowokoreańskiej giełdy kryptowalutowej Bithumb – wydaje się, że Morgan Stanley jest byczo nastawiony do kryptowalut i prawdopodobnie będzie nadal dążył do uzyskania większej ekspozycji na te rynki.

 2 komentarze

  • d
    danio

    A jeszcze niedawno w raporcie pisali, że Bitcoin to gów*** i najlepiej to inwestować w jakieś pseudo aktywa. Kolejna zmiana stanowiska. Tak zrobią prędzej czy póxniej wszystkie większe instytucje finansowe.

  • k
    kornel

    A ja pamiętam jeszcze jak krytykowali BTC nazywając go banką. Zmienni są jak kobieta…

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.