Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

BNB osiąga nowe ATH tuż przed 15. spalaniem Binance Coina

BNB osiąga nowe ATH tuż przed 15. spalaniem Binance Coina

Wiadomości
12 kwietnia, 2021
906
binance-crypto-exchange.jpg resizeboxcropjpg

Rosnące oczekiwanie na 15. spalanie Binance Coina doprowadziło do bardzo zmiennego dnia handlowego. Token wzrósł w nim do kolejnego rekordowego poziomu około 640 dolarów, po czym w ciągu kilku minut spadł o ponad 100 dolarów. Co ciekawe, zwiększone wahania spowodowały, że doszło do likwidacji ponad 125 miliardów dolarów w BNB.

15. Spalanie BNB już niedługo

Jak określono początkowo w whitepaperze BNB, token przechodzi przez proces kwartalnego spalania. Binance kupuje i niszczy BNB o wartości 20% kwartalnych zysków firmy. Jednak w styczniu 2021 r. firma przeszła na przyspieszony tryb spalania. W ten sposób chciała skrócić czas, w którym osiągnie swój cel – 100 milionów spalonych BNB w ciągu od pięciu do ośmiu lat. Spółka nie ujawnia jednak, jaki procent kwartalnego przychodu będzie stanowiło spalanie w dalszej perspektywie.

Poprzednie, 14ste spalanie, było rekordowe. Binance spalił wtedy 3 619 888 tokenów. W przeliczeniu na dolary amerykańskie, było to niecałe 166 milionów dolarów.

W związku z tym, że Q1 2021 zakończył się w marcu, giełda przygotowuje się do 15. spalania BNB. Dyrektor generalny firmy, Changpeng Zhao (CZ), podkreślił wczoraj na Twitterze rozwój sytuacji, sugerując, że kiedy tokeny są “wycofane z obiegu na zawsze”, ma to tendencję do zwiększania “wartości pozostałych monet”.

BNB wznosi się do nowego ATH na poziomie 640 USD

Można śmiało powiedzieć, że BNB jest jednym z najlepszych graczy od początku roku. Podczas gdy bitcoin “tylko” podwoił swoją wartość do 60 000 USD, rodzima kryptowaluta Binance poszybowała w górę o czterocyfrowy procent w tych samych ramach czasowych.

Czytaj również:  Co to jest handel grid i jak automatycznie handlować na Binance Futures?

Binance Coin od Binance wszedł w nowy rok na poziomie 40 dolarów i zajęło mu nieco ponad miesiąc, aby przełamać pierwszy okrągły kamień milowy na poziomie 100 dolarów. Po dwóch tygodniach BNB przekroczył poziom 330 dolarów.

W marcu miał miejsce chwilowy zastój. Kryptowaluta wznowiła jednak swoją hossę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Po kilku kolejnych rekordach wszech czasów, BNB po raz kolejny wzrósł dzisiaj i osiągnął swój najnowszy rekord 640 dolarów. Oznaczało to roczny wzrost o około 1500%.

Jednak jego cena doświadczyła ogromnych zawirowań po ATH i spadła o ponad 100 dolarów w ciągu kilku minut. Następnie odbiła się od dna, dodając około 50 dolarów, gdy pojawiły się informacje, że Binance uruchomi zbywalne tokeny akcji. W momencie pisania tego tekstu, BNB nieco się uspokoił na poziomie około 595 USD. Ta zwiększona zmienność doprowadziła do ponad 125 milionów dolarów likwidacji w ciągu mniej więcej godziny. Dla porównania, w tym samym czasie zlikwidowano BTC za około 50 milionów dolarów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.