Trudność kopania bitcoina ustanawia nowy rekord

Trudność kopania bitcoina ustanawia nowy rekord

Wiadomości
24 października, 2022
114
mining bitcoina

Kolejne przeliczenie spowodowało, że trudność wydobycia bitcoina wzrosła o 3,44%, do nowego rekordowego poziomu 36,84 T.

trudność kopania btc

Średni hash rate skonsolidował się powyżej poziomu 260 EH/s. Interwał międzybloczkowy od poprzedniej korekty złożoności wynosił 9 min 40 s.

Jak podaje Glassnode, maksymalną wydajność obliczeniową sieci bitcoin (wygładzoną 7-dniową średnią ruchomą) odnotowano 11 października – powyżej 266 EH/s. Na dzień 23 października liczba ta spadła do 261,6 EH/s.

glassnode

Analitycy zauważyli, że cena hash rate’u osiągnęła rekordowy poziom 66 500 dolarów za EH/s.

„Próg bólu” dla kursu BTC

Na początku października, przy niższym hash rate i trudności, Glassnode oszacował „próg bólu” dla górników cyfrowego złota na 18 300 dolarów. W przypadku zejścia notowań poniżej tego poziomu, 78 400 BTC należących do górników byłoby zagrożonych likwidacją.

W maju publiczni górnicy po raz pierwszy sprzedali wszystkie wydobyte bitcoiny. Już w czerwcu upłynnili oni około 23% swoich rezerw w pierwszej kryptowalucie, sprzedając 14 600 BTC. W lipcu trend ten był kontynuowany – firmy sprzedały 5767,9 BTC, a wydobyły zaledwie 3 478 sztuk.

Czytaj również:  Zamówiłeś najnowszego Antminera w preorderze? Będziesz musiał na niego jeszcze trochę poczekać…

Jednak w sierpniu i wrześniu publiczni górnicy sprzedali już mniej bitcoinów niż wydobyli, wznawiając akumulację.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.