Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Trudność kopania bitcoina ustanawia nowy rekord

Trudność kopania bitcoina ustanawia nowy rekord

Wiadomości
24 października, 2022
163
mining bitcoina

Kolejne przeliczenie spowodowało, że trudność wydobycia bitcoina wzrosła o 3,44%, do nowego rekordowego poziomu 36,84 T.

trudność kopania btc

Średni hash rate skonsolidował się powyżej poziomu 260 EH/s. Interwał międzybloczkowy od poprzedniej korekty złożoności wynosił 9 min 40 s.

Jak podaje Glassnode, maksymalną wydajność obliczeniową sieci bitcoin (wygładzoną 7-dniową średnią ruchomą) odnotowano 11 października – powyżej 266 EH/s. Na dzień 23 października liczba ta spadła do 261,6 EH/s.

glassnode

Analitycy zauważyli, że cena hash rate’u osiągnęła rekordowy poziom 66 500 dolarów za EH/s.

“Próg bólu” dla kursu BTC

Na początku października, przy niższym hash rate i trudności, Glassnode oszacował “próg bólu” dla górników cyfrowego złota na 18 300 dolarów. W przypadku zejścia notowań poniżej tego poziomu, 78 400 BTC należących do górników byłoby zagrożonych likwidacją.

W maju publiczni górnicy po raz pierwszy sprzedali wszystkie wydobyte bitcoiny. Już w czerwcu upłynnili oni około 23% swoich rezerw w pierwszej kryptowalucie, sprzedając 14 600 BTC. W lipcu trend ten był kontynuowany – firmy sprzedały 5767,9 BTC, a wydobyły zaledwie 3 478 sztuk.

Czytaj również:  SEC może zatwierdzić Bitcoin Futures ETF do października - twierdzi strateg Bloomberga

Jednak w sierpniu i wrześniu publiczni górnicy sprzedali już mniej bitcoinów niż wydobyli, wznawiając akumulację.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.