Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Trudność wydobycia bitcoina spadła o 2,35%.

Trudność wydobycia bitcoina spadła o 2,35%.

Wiadomości
23 czerwca, 2022
252
mining bitcoina

W wyniku kolejnego przeliczenia, trudność wydobycia pierwotnej kryptowaluty spadła o 2,35% do 29,57T. Wartość ta spadła do poziomu sprzed majowego krachu na rynku.

Średni hash rate w okresie dwóch tygodni od ostatniej zmiany wskaźnika wynosiła 211,6 EH/s. W dniu 11 czerwca wydajność obliczeniowa sieci (wygładzona 7-dniową średnią kroczącą) osiągnęła najwyższy poziom 231 EH/s.

glassnode

W dniu 22 czerwca hash rate spadł poniżej 200 EH/s.

Analitycy Arcane Research zauważyli, że przy obecnej cenie bitcoina przepływy pieniężne górników spadły o 80% w stosunku do szczytowego poziomu z listopada 2021 r. Najnowsza generacja Antminer S19 ASIC przynosi około 13 000 dolarów za każdego wydobytego BTC. Przy kosztach energii elektrycznej 40 dolarów za MWh. Przestarzały Antminer S9 już teraz przynosi straty.

W maju po raz pierwszy publiczni górnicy sprzedali wszystkie bitcoiny wydobyte w tym miesiącu – wynika z danych Arcane Research. Zazwyczaj udział sprzedanych monet wynosił od 25% do 40%.

W tym kontekście kanadyjska firma Bitfarms ogłosiła, że rezygnuje ze strategii gromadzenia wydobytej kryptowaluty. Firma sprzedała 3 000 BTC i nie wyklucza sprzedaży wydobywanych codziennie około 14 BTC.

Czytaj również:  Gazprombank dostaje zielone światło na kryptowaluty

Z drugiej strony, firma Marathon Digital Holdings potwierdziła, że będzie HODLować monety.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.