Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Przychody z wydobycia Bitcoina przewyższyły Ethereum po raz pierwszy od roku

Przychody z wydobycia Bitcoina przewyższyły Ethereum po raz pierwszy od roku

Wiadomości
5 lipca, 2022
300
mining bitcoina

W czerwcu górnicy bitcoina (BTC) po raz pierwszy od prawie roku osiągnęli wyższe stopy zwrotu niż górnicy ethereum (ETH). Mimo to górnicy z obu obozów przeżywają ciężkie chwile. Ich marże zysku stają się coraz mniejsze lub nawet ujemne ze względu na kryptowalutową zimę.

Niepewne czasy dla kryptowalut

Oczywiście zysk górnika zależy od ceny kryptowaluty, którą wydobywa. Z powodu mocno spadających w tym roku cen, górnikom zostaje coraz mniej pieniędzy. Szczególnie w ostatnim czasie wielu z nich znajduje się pod silną presją i jest zmuszonych do sprzedaży części swoich rezerw, aby utrzymać swoją działalność.

Niektóre strony zostały nawet zmuszone do kapitulacji i sprzedaży sprzętu górniczego, aby znaleźć inne źródła dochodu. W rezultacie wielu z tych górników uciekło na tradycyjne rynki finansowe, w szczególności na rynek długu i akcji.

Górnicy bitcoinów zarabiają więcej niż górnicy eteru

Z raportu Binance, opartego na danych The Block, wynika, że górnicy bitcoinów zarobili w czerwcu 656,47 mln dolarów. Z kolei górnicy Ethereum w tym samym zyskali 548,58 mln dolarów. Jest to więc różnica ponad 100 milionów dolarów.

Górnicy eteru wyprzedzili górników bitcoina pod względem całkowitych przychodów w zeszłym roku i utrzymali tą pozycję przez rok. Jeszcze miesiąc temu górnicy ETH zarabiali o około 100 milionów dolarów więcej niż górnicy bitcoina.

Wcześniej różnica była jeszcze większa, przy czym w raporcie Binance czytamy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy systematycznie się zmniejszała.

Czytaj również:  Strateg, który przewidział załamanie rynku kryptowalut, twierdzi, że BTC może spaść poniżej 10 tys. dolarów

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.