Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Nowy Jork jest najbardziej atrakcyjnym stanem dla górników bitcoina

Nowy Jork jest najbardziej atrakcyjnym stanem dla górników bitcoina

Wiadomości
18 października, 2021
562
kopanie bitcoina

Ostatnie badania wykazały, że prawie 20% hash rate’u bitcoina w Stanach Zjednoczonych znajduje się w Nowym Jorku. Kentucky (18,7%), Georgia (17,3%) i Teksas (14%) plasują się tuż za nim.

Nowy Jork liderem

Firma Foundry USA, zajmująca się finansowaniem i doradztwem w zakresie wydobycia i stakingu aktywów cyfrowych, przeprowadziła ankietę. Jej celem było sprawdzenie, jakie stany najbardziej preferują amerykańscy górnicy bitcoinów jako lokalizację swoich przedsięwzięć. Nic Carter – współzałożyciel Castle Island Ventures, który przedstawił dane Foundry – powiedział, że badanie jest pierwszym tego typu:

Po raz pierwszy mamy wgląd na poziomie państwowym w to, gdzie znajdują się górnicy. Chyba, że chcemy przebrnąć przez wszystkie rejestry publiczne i spróbować dowiedzieć się tego w ten sposób. Jest to znacznie bardziej efektywny sposób, aby dowiedzieć się, gdzie kopie się najwięcej w Ameryce.

Foundry nie uwzględnia jednak w swojej bazie danych wszystkich farm wydobywczych z siedzibą w USA. Tak jest na przykład z Riot Blockchain, jedną z największych firm w swojej dziedzinie. Gdyby była ona częścią badania, Lone Star State mogłoby zarejestrować wyższy odsetek, wyjaśnił Carter. Jak wyjaśnił raport, Riot nie był częścią badania, ponieważ nie korzysta z Foundry.

Warto zauważyć, że większość stanów znajdujących się na szczycie statystyk jest dobrze znana jako epicentra energii odnawialnej. Nowy Jork generuje większość swojej energii elektrycznej z elektrowni wodnych. Ma też stosunkowo chłodny klimat. Nic więc dziwnego, że przyciągnął prawie 20% górników bitcoinów.

Carter podkreślił, że wydobycie BTC w stanie Nowy Jork jest tak mało intensywne pod względem emisji CO2, że zakazanie go byłoby w rzeczywistości bardziej szkodliwe dla środowiska:

Wydobycie bitcoinów w Nowym Jorku jest w rzeczywistości bardzo mało intensywne pod względem emisji dwutlenku węgla. Zwłaszcza biorąc pod uwagę energię wodną. Gdyby Nowy Jork zakazał wydobycia bitcoinów w stanie, prawdopodobnie podniosłoby to ogólną intensywność emisji dwutlenku węgla sieci BTC. Byłoby to zupełne przeciwieństwo tego, czego chcieli.

Według ostatniego raportu, Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za więcej niż 35% globalnego hash rate BTC, po tym jak Chiny wypędziły wszystkich górników ze swoich granic.

Czytaj również:  Kolejne 5000 BTC z Mt. Gox w ruchu!

Czy Teksas nie powinien być wyżej w rankingu?

Teksas może i zajął czwarte miejsce w ankiecie, ale według wielu ekspertów zasługuje na najwyższą pozycję. Przyjaźni kryptowalutom politycy, duża część populacji popierająca bitcoina, niskie ceny energii, elektryczność napędzana wiatrem: Lone Star State oferuje to wszystko.

Niektóre z wiodących nazwisk w branży wydobycia kryptowalut działają w Teksasie. Tak jest w przypadku wspomnianego wcześniej Riot Blockchain, który posiada 100-akrową lokalizację w Rockdale.

Niedawno, całkowity zakaz aktywów cyfrowych w Chinach spowodował, że wielu lokalnych górników przeniosło swoje operacje za granicę. I Teksas był najbardziej kuszącą opcją.

Alex Brammer – członek zarządu puli miningowej Luxor Mining – wskazał na zachodni Teksas jako najbardziej odpowiedni obszar górniczy. Według niego, kombinacja dużych ilości kapitału, znacznej powierzchni lądu i niskich cen energii elektrycznej jest tym, co eskaluje go na pierwsze miejsce:

Po prostu nie da się pobić kosztów energii elektrycznej w Zachodnim Teksasie, a kiedy połączysz to z wykwalifikowaną firmą zarządzającą energią, która może zarządzać programami odpowiedzi na popyt, jest to prawie nie do pobicia nigdzie indziej na świecie.Jeden komentarz

  • p
    polska

    No na pewno nie jest to Polska, w której ceny energii elektrycznej pójdą niedługo w górę o kolejne 50%. Żenada

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.