Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Salwador wykorzysta swoje zyski z BTC do budowy ogromnego schroniska dla zwierząt

Salwador wykorzysta swoje zyski z BTC do budowy ogromnego schroniska dla zwierząt

Wiadomości
11 października, 2021
503
salwador-btc-2

Jeśli nie podobał ci się sposób, w jaki Nayib Bukele wdrażał swoją krypto politykę w Salwadorze, może jego ostatnie działania zmienią twoje zdanie.

Po pierwszych tygodniach od inwestycji wykresy są raczej zielone. Prezydent Salwadoru ujawnił więc, że zamierza wykorzystać wpływy z inwestycji w BTC swojego kraju do budowy ogromnego schroniska dla zwierząt.

Samozwańczy najfajniejszy dyktator na świecie podzielił się tą wiadomością na swoim koncie na Twitterze kilka godzin temu. Opublikował też kilka innych wpisów nawiązujących do Bitcoina. Ostrzegł  przed zbliżającym się kryzysem finansowym, naśmiewał się ze swoich przeciwników, którzy milczą teraz, gdy kraj czerpie zyski, a także retweetował kilka wpisów innych mediów.

Ratujmy szczeniaki!

Prezydent Salwadoru podzielił się wideo, jak będzie wyglądał szpital, wyjaśniając, że nie sprzedaje żadnego z 700 BTC nabytych dla narodowego funduszu powierniczego stworzonego w celu ułatwienia natychmiastowej konwersji między BTC i USD dla użytkowników Chivo Wallet.

W jednym ze swoich tweetów w języku hiszpańskim, Bukele rozwinął dalej swój pomysł. Szpital będzie dość duży i będzie wyposażony w salony fryzjerskie, biura, sale lekcyjne i audytorium. Ponadto w szpitalu znajdą się pomieszczenia medyczne, takie jak sale konsultacyjne, sale operacyjne, sale rehabilitacyjne, sale hospitalizacji i kwarantanny.

Według szacunków Bukele, szpital będzie w stanie obsłużyć 384 konsultacje, ponad 100 nagłych przypadków, 64 operacje i 32 zdjęcia rentgenowskie każdego dnia.

Czytaj również:  MicroStrategy zamyka ofertę obligacji o wartości 500 mln USD. Za pozyskane środki kupi BTC

Wszystko to jest możliwe, ponieważ wzrost Bitcoina pozostawił kraj z 4 milionami dolarów nadwyżki w funduszu BTC – bez wpływu na ilość dostępnych BTC. Biorąc pod uwagę powyższe, Bukele postanowił wykorzystać część swoich zysków na budowę tej ogromnej infrastruktury.2 komentarze

  • j
    jacek

    A według mnie ten cały prezydent Salwadoru to już od dawna załadowany i tylko sobie manipuluje rynkiem. Dziwnie to wszystko wygląda. Najpierw grube spadki, Bukele kupuje dip, a potem ogromne wzrosty. Podejrzane…

  • M
    Maciej K.

    Mógłby pomóc ludziom, którzy w Salwadorze żyją na bardzo niskim poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Masakra

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.