Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Władze Wielkiej Brytanii zamierzają rozprawić się z bitomatami

Władze Wielkiej Brytanii zamierzają rozprawić się z bitomatami

Wiadomości
15 lutego, 2023
73
bitomaty-wwa

W 2022 roku brytyjski regulator finansowy napisał do dostawców i operatorów bitomatów. Zapowiedział, że muszą oni zamknąć działalność lub w przeciwnym razie zostaną ukarani. Maszyny te pozwalają użytkownikom wpłacać pieniądze, które następnie są wymieniane na bitcoiny lub inne kryptowaluty i wysyłane do ich portfela.

Tymczasem brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) podtrzymuje swój wcześniejszy komunikat, że wszystkie bankomaty z kryptowalutami działające w tym kraju robią to nielegalnie. Każda firma oferująca usługi związane z kryptowalutami w Wielkiej Brytanii musi być zarejestrowana w FCA w celu zapewnienia zgodności z zasadami przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Żadna z firm zajmujących się krypto nie ma zgody na oferowanie usług bitomatów, co oznacza, że wszystkie urządzenia działają nielegalnie.

Bitomaty w Leeds

Finansowy regulator współpracuje z policją West Yorkshire, aby rozprawić się z operatorami bitomatów w północnym angielskim mieście Leeds. Zespół cybernetyczny West Yorkshire Police twierdzi, że zidentyfikował ”wiele działających bankomatów kryptowalutowych”, nie mówiąc, ile lub gdzie były zlokalizowane.

Detektyw sierżant Lindsey Brants z West Yorkshire Police skomentował sytuację:

”Wydano listy ostrzegawcze, w których poproszono operatorów o zaprzestanie używania maszyn i że każde naruszenie przepisów doprowadzi do śledztwa na podstawie przepisów o praniu pieniędzy”.

Z danych Coin ATM Radar wynika, że w całej Wielkiej Brytanii zainstalowanych jest łącznie 28 bitomatów. Plasuje to ją na 25 miejscu pod względem krajów z największą liczbą takich maszyn. Stany Zjednoczone logicznie zajmują pierwsze miejsce z łączną liczbą 33 763 różnych lokalizacji. Numer dwa i trzy zajmują Kanada i Hiszpania z odpowiednio 2 651 i 272 różnymi bankomatami. Polska plasuje się na 5 miejscu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.