Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Brytyjskie HMRC skonfiskowało 3 NFT w sprawie dot. VAT

Brytyjskie HMRC skonfiskowało 3 NFT w sprawie dot. VAT

Wiadomości
14 lutego, 2022
401
nft-g83f853d9b_1280

Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), główny organ podatkowy w Wielkiej Brytanii, skonfiskował trzy niewymienne tokeny (NFT) związane z podejrzeniem oszustwa podatkowego.

Urząd skarbowy twierdzi, że jest to pierwszy organ ścigania w Wielkiej Brytanii, który dokonał zajęcia NFT. Przejęcie NFT nastąpiło wraz z aresztowaniem trzech osób, które są podejrzane o uchylanie się od płacenia podatków przy użyciu różnych wyrafinowanych środków.

Aresztowani podejrzani w tej sprawie podobno używali fałszywych tożsamości i stworzyli 250 fałszywych firm “słupów”, aby uniknąć zapłaty 1,4 miliona funtów brytyjskich (1,8 miliona dolarów) w podatku VAT.

HMRC uzyskało nakaz sądowy konfiskaty 5000 funtów (6765 dolarów) w cyfrowych aktywach wraz z trzema NFT od podejrzanych. Wicedyrektor HMRC Nick Sharp powiedział, że niedawna konfiskata NFT i cyfrowych aktywów w sprawie oszustw podatkowych służy jako ostrzeżenie dla tych, którzy szukają możliwości ukrycia pieniędzy przed organami podatkowymi. Powiedział on:

Stale dostosowujemy się do nowych technologii, aby zapewnić, że dotrzymujemy kroku temu, jak przestępcy i osoby uchylające się od płacenia podatków szukają możliwości ukrycia swoich aktywów.

Podczas gdy ostrzeżenie organu podatkowego dla zwykłej opinii publicznej jest rutynowe, należy zauważyć, że skonfiskowane aktywa cyfrowe i NFT zostały zajęte jako aktywa, co jest powszechne w sprawach o uchylanie się od płacenia podatków, aby władze wyrównały straty po postępowaniu sądowym. Te skonfiskowane kryptowaluty i przedmioty kolekcjonerskie nie były wykorzystywane jako narzędzie przestępstwa.

NFT osiągnęły szczyt popularności w 2021 roku i stały się trendem wśród marek i społeczeństwa. Wraz ze wzrostem popularności i przypadków użycia, opinie ustawodawców stały się również powszechnym tematem regulacyjnym. Te dyskusje regulacyjne są dość powszechne i zgodne z tradycyjnym rynkiem finansowym.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.