Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Innowacyjne rozwiązania w dochodzeniu należności

Innowacyjne rozwiązania w dochodzeniu należności

Komunikaty firm
27 stycznia, 2020
1112
c

Wykonałeś usługę, dostarczyłeś zamówienie, tymczasem Twoja faktura wciąż pozostaje niezapłacona przez Klienta. Znasz to? Niestety ponad 70% mikro i małych przedsiębiorców boryka się z nieterminowymi płatnikami. Upominałeś, wydzwaniałeś, monitowałeś, a efektów, czyli pieniędzy na koncie wciąż brak. Może czas sięgnąć po innowacyjne rozwiązania, które oferuje rynek usług windykacyjnych, aby zdjąć z siebie ciężar tych uciążliwych działań i zająć się swoim flagowym biznesem?

Innowacyjność stosowanych coraz szerzej przez przedsiębiorców z sektor MSP narzędzi windykacyjnych polega między innymi na ich łatwej dostępności oraz przejrzystej i prostej formie współpracy oraz rozliczenia z zewnętrznym partnerem windykacyjnym.

Przykładem takiego narzędzia jest platforma internetowa payhelp.pl stworzona właśnie z myślą o przedsiębiorcach, dla których niezapłacona faktura to coraz częściej chleb powszedni.

Dzięki payhelp.pl przedsiębiorca, który po wystawieniu faktury za swoje usługi, boryka się z problemem uzyskania za nią terminowej spłaty, może w kilku prostych krokach zlecić wszelkie działania windykacyjne zewnętrznym specjalistom, pozostając przy tym w dobrych relacjach z klientem-dłużnikiem. Taki nowoczesny model windykacji przekazywanej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej wspiera przedsiębiorcę, zarówno w działaniach polubownych, jak i – jeśli okaże się to konieczne – na drodze sądowej.

Dodatkową zaletą takiej innowacyjnej platformy jest to, że przedsiębiorca może podjąć współpracę z ekspertami payhelp.pl i zlecić im zajęcie się swoimi należnościami z tytułu niezapłaconych faktur, nie wychodząc z domu czy biura.

Plusem jest również fakt, że dla zespołu ekspertów Payhelp nie liczy się staż biznesowy przedsiębiorcy, jego model biznesowy ani branża, w której działa. Wielkość firmy czy wysokość windykowanej płatności także nie stanowi ograniczenia przy podjęciu działań.

Do czego w praktyce sprowadzają się działania ekspertów Payhelp?

W ramach polubownych kroków, podejmowanych w celu odzyskania należności z tytułu niezapłaconej faktury, wykonywane są rozmowy telefoniczne prowadzone przez doświadczonych i wyszkolonych ekspertów. Wiadomości sms-owe oraz mailowe, pełen monitoring efektywności kontaktów z nierzetelnym płatnikiem oraz wszelkie kontakty listowne, w tym kierowane też tą drogą wezwania do zapłaty.

Jeśli na drodze windykacji polubownej w ciągu 40 dni nie dojdzie do odzyskania należności z niezapłaconej faktury, wówczas zespół prawny Payhelp kontaktuje się z wierzycielem, który zlecił do serwisu działania windykacyjne i proponuje rozpoczęcie działań sądowych. Na tym etapie prawnicy Payhelp przygotowują dokumentację i wnoszą w imieniu przedsiębiorcy pozew o zapłatę do e-Sądu. Przejście tego procesu wiąże się z zachowaniem minimum formalności, kompleksową obsługą i pełnym wsparciem prawnym, a ponadto… nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, poza tymi, które zostały już wniesione w ramach opłaty startowej.

Jak zatem skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania windykacyjnego?

Bez konieczności zawierania długoterminowej umowy o współpracy, bez osobistych spotkań w biurze. Na stronie payhelp.pl, w zaledwie kilka minut można założyć konto i po jego rejestracji dodać jedną lub więcej niezapłaconych faktur, w których windykacji szukamy wsparcia.

Cena usługi zależy od wartości brutto na windykowanej fakturze i jest zawsze znana z góry. Przy tym rozwiązaniu windykacyjnym nie pojawiają się żadne dodatkowe opłaty, nawet jeśli sprawa jest trudna i wymaga skierowania do sądu.

Na stronie payhelp.pl można także w kilku krokach sprawdzić z jakim kosztem należy się liczyć, dodając fakturę do obsługi. Po wpisaniu windykowanej kwoty należności od razu uzyskujemy informację, czy faktura spełnia założenia do procesu windykacji oraz jaka jest prowizja za usługę.

Kolejnym, kluczowym aspektem innowacyjności tego typu rozwiązania jest zmiana wizerunku procesu windykacyjnego na bardziej przyjazny zarówno dla wierzyciela, jak i dłużnika.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.