Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin wznosi się na 3-tygodniowy szczyt

Bitcoin wznosi się na 3-tygodniowy szczyt

Wiadomości
31 maja, 2022
322
Businessman and Bitcoin cryptocurrency, blockchain technology and decentralized monetary system concept

Rynek kryptowalut kontynuuje swoją drogę do ożywienia i zdołał dodać kolejne 30 miliardów dolarów do swojej całkowitej kapitalizacji. Stało się to za sprawą poważnych wzrostów na Bitcoinie, ale także na kilku altcoinach.

Bitcoin wznosi się na 3-tygodniowy szczyt

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina zdołała zanotować kolejny wzrost o 3,3% i w momencie pisania tego tekstu jest notowana na poziomie około 31 600 dolarów (na Binance).

Jak widać na powyższym wykresie, jest to najwyższa cena BTC od 11 maja – dokładnie przed masowym tąpnięciem rynku, które nastąpiło po upadku całego ekosystemu Terra.

Dominacja Bitcoina – wskaźnik, który mierzy jego udział w stosunku do całego rynku – w ciągu ostatnich 24 godzin pozostała mniej więcej na tym samym poziomie. Oznacza to, że rynek głównej kryptowaluty i altcoinów poruszał się równolegle.

Cardano rośnie o 28%, altcoiny w kolorze zielonym

Najbardziej dominującym altcoinem z pierwszej dziesiątki w ciągu ostatnich kilku dni jest bez wątpienia Cardano. Cena ADA wzrosła o ponad 50% w ciągu trzech dni, a tylko w ciągu ostatnich 24 godzin podskoczyła o prawie 30%.

Mimo to, wiele innych kryptowalut również odnotowuje znaczące wzrosty. NEAR wzrósł o 9% w ciągu dnia, XLM o około 7%, i tak dalej.

Altcoin, który zyskał najwięcej w ciągu ostatnich 24 godzin to WAVES – wzrost o blisko 50%. Z drugiej strony, Luna Classic (LUNC) straciła najwięcej – około 20%. Warto jednak zauważyć, że jej odpowiednik – LUNA (czytaj Terra 2.0), wzrósł o około 40%, a handel nim na Binance rozpoczął się dziś rano.

Czytaj również:  Zakazanie Bitcoina jest jak zakazanie Internetu - mówi minister finansów Rosji

Ogólny sentyment rynkowy również uległ poprawie w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane z indeksu Crypto Fear and Greed Index pokazują, że obecnie wynosi on 16, czyli wzrósł z wczorajszego poziomu 10. Jest to jednak nadal stan “skrajnego strachu”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.