Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Google Trends wskazuje na globalny wzrost zainteresowania Web3

Google Trends wskazuje na globalny wzrost zainteresowania Web3

Wiadomości
24 października, 2022
225
web3

Google Trends wskazuje na globalny wzrost zainteresowania Web3. Tymczasem liczba wyszukiwań bitcoina osiągnęła w tym roku rekordowo niski poziom – wynika z danych analitycznych Google.

Liczba zapytań w wyszukiwarce dotyczących niewymienialnych tokenów (NFT), zdecentralizowanych finansów (DeFi), metaverse i innych elementów Web3 nabrała rozpędu i zanotowała rekordowy szczyt popularności. Według Google Trends, globalne zainteresowanie Web3 ma wynik 72, podczas gdy bitcoin zaledwie 27 – ponad trzykrotna różnica.google

Chiny przodują w wyszukiwaniu Web3 (100 punktów). Na drugim miejscu jest Singapur (22 punkty), a trzecim Nigeria (20 pkt). Poza podium plasuje się Hongkong (18 punktów) i Cypr (11 punktów).

Zainteresowanie bitcoinem pozostaje silne w wielu krajach. Najwyższy wynik jest w Salwadorze (100 punktów), Nigerii (50 punktów), Holandii (33 punkty), Austrii (30 punktów) i Szwajcarii (30 punktów). Rosja ma 3 wynik w Google Trends dla Web3 i 23 dla Bitcoina.

Web3 zwiększy PKB Indii

Indyjskie National Association of Software and Services Companies (NASSCOM) podało niedawno, że przychody Web3 wzrosły 37-krotnie w ciągu dwóch lat. Według jego danych Web3 doda 1,1 biliona dolarów do PKB Indii.

Nieco wcześniej Raymond Liao, dyrektor zarządzający Samsung Next, powiedział, że widzi duży potencjał w branży Web3, dlatego jego firma skupi się na inwestowaniu w blockchain, sztuczną inteligencję i metaverse.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.