Wyszukiwania frazy „Bitcoin” mogły przekroczyć te z 2017 roku

Wyszukiwania frazy „Bitcoin” mogły przekroczyć te z 2017 roku

Bitcoin
20 listopada, 2020
814
wyszukiwania frazy bitcoin

Według danych zebranych przez Brada Michelsona, starszego kierownika ds. marketingu w głównej platformie handlowej i inwestycyjnej eToro, miesięczny globalny wolumen wyszukiwań frazy Bitcoin w grudniu 2017 roku był niższy niż w listopadzie roku bieżącego.

Powołując się na dane od SEMrush, Michelson stwierdził, że w listopadzie 2020 r. globalny miesięczny wolumen wyszukiwań fraz związanych z Bitcoinem wyniósł 8,9 mln. Jest to o 356% więcej niż w grudniu 2017 roku. Wtedy było to zaledwie 2,5 miliona.

Michelson zwrócił uwagę na ogromną rozbieżność pomiędzy danymi SEMrush a Google Trends, popularnym narzędziem do analizy popularności słów kluczowych w Google:

„Interesujące, że dane Google Trends nie wykazały, że miesięczny globalny wolumen Bitcoina w grudniu 2017 r. był w rzeczywistości niższy niż w listopadzie 2020 r.”.

Google Trends vs SEMrush

Rzeczywiście, według danych z Google Trends, dotychczasowy wolumen jest daleki od ATH odnotowanego w grudniu 2017 roku, kiedy Bitcoin osiągnął swój historyczny rekord na poziomie 20 000 dolarów. Wg Google Trends, w listopadzie 2020 roku indeks wyszukiwania frazy Bitcoin to zaledwie 20 punktów. Podczas hossy w 2017 roku, zainteresowanie najstarszą kryptowalutą miało maksymalną wartość 100 pkt.

Czytaj również:  Nowy Jork jest najbardziej atrakcyjnym stanem dla górników bitcoina

Google Trends liczy wyniki tylko dla jednego słowa kluczowego, z wyłączeniem wyników zawierających powiązane słowa kluczowe:

„Podczas wyszukiwania 'Bitcoin’ w Google Trends, widzisz wyniki tylko dla tego słowa kluczowego. Dane te wyłączają wszystkie inne powiązane słowa kluczowe i terminy wyszukiwania związane z Bitcoin. Dlatego dane Semrush’a są znacznie wyższe”.

Jeśli to prawda, dane SEMrush’a najwyraźniej korelują z dużym wzrostem liczby nowych zarejestrowanych adresów Bitcoinów. Wg Glassnode, w dniu 18 listopada liczba tworzonych adresów BTC na godzinę po raz pierwszy od stycznia 2018 roku dobiła do 25 000.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.