Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin vs altcoiny: król jest tylko jeden

Bitcoin vs altcoiny: król jest tylko jeden

Bitcoin Wiadomości
30 czerwca, 2023
83
bitcoin vs altcoiny

Te 58% oblicza się, dzieląc wartość rynkową Bitcoina przez całkowitą wartość rynkową wszystkich kryptowalut łącznie. Innymi słowy, wskazuje, jaki procent całego rynku kryptowalut reprezentuje Bitcoin.

Bitcoin spada i rośnie

Dominacja Bitcoina może zmieniać się w czasie. Może wzrosnąć, jeśli wartość Bitcoina wzrośnie w stosunku do innych kryptowalut lub jeśli wartość rynkowa Bitcoina wzrośnie w wartościach bezwzględnych. Z drugiej strony, dominacja Bitcoina może spaść, jeśli inne kryptowaluty wzrosną na wartości lub jeśli wartość rynkowa Bitcoina spadnie w wartościach względnych.

Dominacja Bitcoina jest często wykorzystywana jako ważny wskaźnik pozwalający zrozumieć pozycję i wpływ Bitcoina na szerszym rynku kryptowalut. Może zapewnić wgląd w trendy i zmiany na rynku, a także nastroje inwestorów wobec Bitcoina i innych kryptowalut.

dominacja BTC

Pozytywny sentyment Bitcoina

Cena i dominacja wskazują, że Bitcoin miał dobry tydzień. Po tym, jak BlackRock złożył w USA wniosek o zaoferowanie nowego produktu inwestycyjnego opartego na Bitcoinie, jego kurs wystrzelił w górę.

Wzrost cen wpłynął również na inne aktywa, takie jak Grayscales Bitcoin Trust (GBTC). Tak zwane “dyskonto GBTC”, które reprezentuje różnicę między ceną akcji a wartością aktywów netto Bitcoina posiadanych przez fundusz, nadal spada i osiągnęło miesięczny najniższy poziom -30%.

Co więcej, MicroStrategy ogłosiła, że ponownie kupiła Bitcoina. Kupiono kolejne 12 333 BTC za około 347 milionów dolarów. Średnia cena jednego Bitcoina wynosiła 28 136 USD. W rezultacie MicroStrategy posiada obecnie łącznie 152 333 BTC, przy średniej cenie zakupu 29 668 USD za Bitcoin.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.