Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Morgan Stanley uważa, że Bitcoin jest lepszy niż Ethereum

Morgan Stanley uważa, że Bitcoin jest lepszy niż Ethereum

Wiadomości
18 lutego, 2022
381
bitcoin vs altcoiny

W niedawno opublikowanym raporcie bank inwestycyjny Morgan Stanley przeprowadził analizę dwóch głównych kryptowalut, dochodząc do wniosku, że taniej jest inwestować w Bitcoina niż Ethereum.

Morgan Stanley preferuje Bitcoin

Po skrytykowaniu kryptowalut, wydaje się, że bank radykalnie zmienił zdanie na temat Bitcoina, uznając go za aktywo o ugruntowanej pozycji, skazane na przetrwanie. Skrytykował jednak Ethereum jako mniej zdecentralizowane niż Bitcoin i coraz bardziej zmagające się w obliczu postępu niebezpiecznych konkurentów, takich jak Avalanche, Cardano i Solana.

Wysokie opłaty transakcyjne tworzą problemy ze skalowalnością i zagrażają popytowi użytkowników

– czytamy w raporcie, gdzie analitycy dodają, że wysokie koszty nadal sprawiają, że platforma Ethereum jest zbyt droga dla transakcji o małej wartości.

Bitcoin mniej zmienny i bardziej zdecentralizowany

Według analityków Morgan Stanley, pomimo większych zysków Ethereum w 2021 roku w porównaniu do Bitcoina, ten drugi jest zdecydowanie preferowany, ponieważ jest mniej zmienny niż ten pierwszy. Według raportu, od 2018 roku BTC był o 30% mniej zmienny niż ether.

Sieć Bitcoina wymaga mniejszej liczby transakcji niż sieć Ethereum, a to sprawia, że jest bardziej skalowalna i tańsza w porównaniu do swojego rywala. Co najważniejsze jej dominacja nie jest jeszcze zagrożona w przeciwieństwie do Ethereum, która już spadła w 2021 roku w porównaniu do nowych niebezpiecznych konkurencyjnych blockchainów, które są bardziej skalowalne i tańsze.

Bitcoin jest preferowany przez Morgan Stanley ze względu na jego większą decentralizację w porównaniu z Ethereum, biorąc pod uwagę, że 100 największych adresów ETH posiada 39% waluty, w porównaniu do 14% dla 100 największych adresów BTC.

Czytaj również:  Kazachstan wprowadza projekt ustawy regulującej wydobycie bitcoinów

Malejąca dominacja ETH

Podczas gdy dominacja na rynku NFT i DeFi jest nadal mocno w rękach blockchaina Ethereum, trend mówi o jego spadku na rzecz innych, wygodniejszych blockchainów, takich jak Solana, Cardano i Avalanche.

Zdaniem analityków banku inwestycyjnego, trend ten będzie się utrzymywał i utrwalał w 2022 roku, narażając prymat ETH pod względem deweloperów i dApps, na duże ryzyko. Dodatkowo raport Morgan Stanley zauważa, że nowe regulacje, które prawdopodobnie wejdą w życie dla uczestników rynku DeFi i NFT, mogą doprowadzić do zmniejszenia popytu na transakcje w sieci.Jeden komentarz

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.