Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

75% sprzedawców detalicznych chce akceptować płatności bitcoinami w ciągu 2 lat

75% sprzedawców detalicznych chce akceptować płatności bitcoinami w ciągu 2 lat

Wiadomości
9 czerwca, 2022
310
cryptocurrency-3409641_960_720

Popularność kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), wydaje się być na razie duża, nawet pomimo spadku cen w tym roku. Z nowego badania wynika, że 75% amerykańskich sprzedawców planuje w ciągu dwóch lat akceptować płatności za pomocą kryptowalut i stablecoinów.

W badaniu wzięło udział 2000 przedstawicieli kadry kierowniczej z wielu różnych branż, w tym kosmetycznej, elektronicznej, modowej, hotelarskiej, transportowej i innych. Badanie zostało przeprowadzone przez Deloitte we współpracy z PayPal.

Sprzedawcy detaliczni masowo przygotowują się na kryptowaluty

Ponad połowa dużych sprzedawców detalicznych, o przychodach powyżej 500 mln USD, już wydaje 1 mln USD lub więcej na rozwój infrastruktury niezbędnej do obsługi płatności kryptowalutowych.

Wśród małych i średnich firm o przychodach od 10 do 100 mln USD nawet 73% inwestuje obecnie od 100 tys. do 1 mln USD w tę infrastrukturę. Według badania wydatki te mają jeszcze wzrosnąć w tym roku. 60% sprzedawców detalicznych spodziewa się, że w nadchodzącym roku wyda na ten cel pół miliona lub więcej.

Największą siłą napędową tego procesu są konsumenci. 64% ankietowanych sprzedawców detalicznych wskazuje, że ich klienci wykazują zainteresowanie płatnościami kryptowalutowymi. 83% respondentów spodziewa się, że zainteresowanie to znacznie wzrośnie w tym roku.

Ponadto, prawie połowa sprzedawców twierdzi, że wprowadzenie kryptowalut poprawi doświadczenia klientów. Oczekują również, że dzięki temu zwiększy się ich liczba. Wśród handlowców, którzy już akceptują płatności kryptowalutami, 93% twierdzi, że ma to pozytywny wpływ na ich działalność.

Według respondentów największą przeszkodą we wdrażaniu kryptowalut jest ich złożona natura. Zwłaszcza w zakresie integracji z obecnymi systemami płatności i obsługi wielu kryptowalut.

Jednak badania przeprowadzono już pod koniec grudnia ubiegłego roku, kiedy ceny były znacznie wyższe. Nie wspomniano jednak, czy spadające ceny są przeszkodą w realizacji powyższych planów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.