Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Australijski sklep OTR będzie akceptował krypto płatności

Australijski sklep OTR będzie akceptował krypto płatności

Wiadomości
4 kwietnia, 2022
317
OTR-Greenacres-shop-front1-900x442

On The Run (OTR) – australijski sklep spożywczy z międzynarodowymi lokalizacjami – będzie podobno umożliwiał klientom płacenie za produkty kryptowalutami dzięki współpracy z giełdą cyfrowych aktywów CryptoCom.

Według informacji opublikowanych przez The Australian, OTR umożliwi klientom płacenie za paliwo, towary i usługi w walutach cyfrowych w 170 lokalizacjach firmy w Południowej Australii. Niedawno sklep rozszerzył swoją działalność na Wiktorię. Nie wiadomo jednak, czy tam również będzie można płacić kryptowalutami.

Po sfinalizowaniu tego ruchu w lipcu, OTR stanie się największym tradycyjnym sklepem w Australii, który akceptuje waluty cyfrowe jako metodę płatności.

Co więcej, firma macierzysta – Peregrine Corporation – również przyjmie rozliczenia w kryptowalutach w swoich sklepach Subway, Oporto i Smokemart. Komentarzem w tej sprawie podzielił się Yasser Shahin – Prezes Peregrine:

Wzrost i powszechna akceptacja kryptowalut w Australii i na całym świecie jest fenomenalna, a nam dała wyraźną możliwość wykorzystania impetu tej szybko rozwijającej się przestrzeni z korzyścią dla naszych klientów.

Dyrektor Generalny CryptoCom na region Azji i Pacyfiku – Karl Mohan – powiedział, że partnerstwo “pozwoli na dalsze postępy w przyspieszaniu przyjęcia kryptowalut w Australii”. “Klienci będą mogli teraz płacić za towary i usługi za pośrednictwem CryptoCom Merchant Pay we wszystkich sklepach OTR” – wyjaśnił.

Australia skupia się na kryptowalutach

Australia wykazuje ostatnio duży entuzjazm w stosunku do branży kryptowalutowej. Pod koniec 2021 roku federalny skarbnik Josh Frydenberg zaproponował wdrożenie “planu reformy kryptowalut”, który może sprawić, że kraj ten znajdzie się wśród światowych liderów w sektorze aktywów cyfrowych.

Czytaj również:  BitBay w Estonii – skąd ta zmiana?

Oczekuje się również, że przepisy poprawią ochronę klientów i wzmocnią system finansowy Australii. Według Frydenberga, giełdy kryptowalut powinny podlegać takim samym regulacjom jak banki, ponieważ przechowują “znaczące sumy pieniędzy i inwestycji ludzi.”

Wcześniej australijska minister finansów Jane Hume twierdziła, że aktywa cyfrowe nie są “modą”. Przeciwnie, stwierdziła, że bitcoin i altcoiny rozwinęły się dość szybko na przestrzeni lat i “zawładnęły sercami i umysłami” Australijczyków.

Hume poruszyła też temat zdecentralizowanych finansów (DeFi). Przewiduje, że w przyszłości sektor ten będzie “stwarzał niesamowite możliwości”. “Australia nie może pozostać w tyle za nieznanym” – podsumowała.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.