Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Hakerzy zhackowali liczne konta na YouTube, aby promować krypto scam

Hakerzy zhackowali liczne konta na YouTube, aby promować krypto scam

Wiadomości
24 stycznia, 2022
407
YouTube-scam

Dziś rano tajemnicze wideo o nazwie “One World Cryptocurrency” zostało umieszczone na wielu popularnych kanałach YouTube poświęconych kryptowalutom i finansom – bez zgody ich właścicieli. Wideo ma wszelkie znamiona oszustwa giveaway scamu.

“One World Cryptocurrency”

Minutowe wideo zawiera promocję rzekomo nowego tokena BSC o nazwie “One World Cryptocurrency” (OWCY). Zawiera on “adres kontaktu” oraz wymienioną cenę przedsprzedaży wynoszącą “0.0001” (nie podano jednostki rozliczeniowej).

Następnie wymienia szereg kryptowalut, za pośrednictwem których “inwestorzy” mogą rzekomo kupić token, w tym USDT, USDC, BNB i ETH. Twierdzi, że OWYC będzie notowany zarówno na CoinMarketCap, jak i CoinGecko – żaden z nich jeszcze tego nie zrobił.

Dla nabywców chcących kupić nową monetę podano adresy BSC i Ethereum/ Według BscScan i EtherScan, żaden z tych adresów nie otrzymał do tej pory więcej niż kilkaset dolarów.

Oszustwa są powszechne w przestrzeni kryptowalutowej, dzięki możliwościom anonimowości i nieodwracalności, które zapewniają transakcje blockchain. Te same właściwości sprawiły, że stały się one również popularnymi narzędziami do ataków ransomware. Inne okazały się również o wiele bardziej lukratywne – w zeszłym tygodniu scam wykorzystujący wizerunek Michaela Saylora przyniósł hakerom 1,1 miliona dolarów zysku.

YouTuberzy zostają zhakowani

Wielu użytkowników Twittera poinformowało, że film pojawił się przypadkowo w ich kanałach YouTube. Jednym z nich był Coin Bureau, YouTuber skupiający się na kryptowalutach i posiadający prawie 2 miliony subskrybentów. Konto napisało w tweecie:

“Więc nasz kanał YouTube został właśnie zhakowany. Chyba że ktoś fizycznie posiadał klucz bezpieczeństwa, nie mam pojęcia, jak uzyskał dostęp…”.

Twórca twierdził, że wszystkie jego konta były zabezpieczone silnymi hasłami i kluczami bezpieczeństwa, i wezwał YouTube do zajęcia się sprawą.

Czytaj również:  Turecka giełda kryptowalut Thodex oskarżona o oszustwo na 2 miliardy dolarów

Arun Maini (aka Mrwhosetheboss) – technologiczny YouTuber z ponad 9 milionami subskrybentów – również został dotknięty problemem. Powiedział on dziś rano:

Myślę, że ktoś dostał się na moje konto YouTube i coś opublikował.

Nagranie ekranu pokazuje, że był to film OWCY. Zażądał również, aby YouTube naprawił problem, zauważając, że nie otrzymał nawet powiadomienia, że film został umieszczony na jego kanale.

Problem dotknął dziesiątki innych YouTuberów, w tym Real Vision, Ivan on Tech i Bitboy Crypto. Większość z nich od tego czasu usunęła wideo ze swoich kanałów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.