Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Syn Christine Lagarde jest krypto inwestorem, mimo jej antybitcoinowej postawy

Syn Christine Lagarde jest krypto inwestorem, mimo jej antybitcoinowej postawy

Wiadomości
23 maja, 2022
355
lagarde

Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) – Christine Lagarde – powtórzyła swoje negatywne stanowisko wobec kryptowalut, twierdząc, że “nie są one oparte na niczym” i powinny być ściśle regulowane. Mimo to ujawniła, że jeden z jej synów ulokował część swojego majątku na rynku aktywów cyfrowych.

Inwestowanie w kryptowaluty mimo rad mamy

W ciągu ostatnich kilku lat wielu bankierów centralnych krytykowało sektor kryptowalut. Francuska polityk i prezes EBC – Christine Lagarde – bez wątpienia należy do tego grona.

W jednym z ostatnich wywiadów stwierdziła ona, że aktywa cyfrowe są “nic nie warte” i “na niczym się nie opierają”. Ponadto przekonywała, że inwestowanie w bitcoina i inne altcoiny może przynieść ludziom “straszne rozczarowanie”, ponieważ w branży brakuje odpowiednich zasad.

Nic dziwnego, że Lagarde przyznała, że nie posiada żadnej kryptowaluty, wyjaśniając: “Chcę praktykować to, co głoszę”. Wygląda jednak na to, że jej rady nie powstrzymały jednego z jej dwóch synów przed zdywersyfikowaniem swojego portfela o aktywa cyfrowe. “Jest wolnym człowiekiem” – oświadczyła.

I choć polityk pozostaje sceptyczna wobec kryptowalut, nie dotyczy to CBDC. Powiedziała, że EBC ma plany wprowadzenia cyfrowego euro w ciągu najbliższych czterech lat, ale będzie to produkt znacznie różniący się od bitcoina:

Dzień, w którym będziemy mieli cyfrową walutę banku centralnego na zewnątrz, jakiekolwiek cyfrowe euro, zagwarantuję – więc bank centralny będzie za tym stał, i myślę, że jest to znacznie inne niż wiele z tych rzeczy.

Wcześniejsze wypowiedzi Lagarde

W styczniu 2021 r. prezes EBC stwierdziła, że bitcoin jest “wysoce spekulacyjnym aktywem”, które może być wykorzystywae w działalności przestępczej. W związku z tym musi on funkcjonować w ścisłych ramach regulacyjnych.

Czytaj również:  Kazachstan wprowadza projekt ustawy regulującej wydobycie bitcoinów

Miesiąc później powtórzyła swój pogląd, przewidując, że nie ma przyszłości dla tego wiodącego aktywa cyfrowego. Lagarde uważa również, że jest “wysoce nieprawdopodobne”, aby banki centralne kiedykolwiek posiadały kryptowaluty.

Francuska polityk ponownie poruszyła ten temat krótko po tym, jak Władimir Putin ogłosił swoją “specjalną operację wojskową” na Ukrainie w lutym tego roku. Zaapelowała o wprowadzenie regulacji dotyczących branży kryptowalut, ponieważ w przeciwnym razie Rosja mogłaby uniknąć sankcji finansowych nałożonych przez UE i USA.

Warto jednak zauważyć, że wykorzystywanie aktywów cyfrowych do omijania kar pieniężnych nie jest właściwą metodą ze względu na leżącą u ich podstaw technologię blockchain. Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – wyjaśnił tą kwestię szczegółowo:

Jeśli spojrzeć na dane, nikt inteligentny tego nie robi. Kryptowaluty są zbyt identyfikowalne, a rządy na całym świecie coraz lepiej radzą sobie ze śledzeniem transakcji kryptowalutowych. Dlatego kryptowaluta nie jest dobrym rozwiązaniem.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.