Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Influencerzy YouTube pozwani za promowanie FTX

Influencerzy YouTube pozwani za promowanie FTX

Wiadomości
17 marca, 2023
76
ftx

Kilku blogerów z YouTube ma do czynienia z pozwem zbiorowym za “aktywne promowanie” upadłej giełdy kryptowalut FTX. Informację na ten temat podał serwis The Block.

Wśród oskarżonych są: prawniczka Erica Kullberg, Ben Armstrong (znany również jako BitBoy) oraz właściciel kanału Meet Kevin, Kevin Paffrath. W dokumencie zauważono, że FTX “hojnie” płacił influencerom, którzy nie ujawniali charakteru swoich relacji z giełdą.

Według pozwu, niektórzy z nich “oczyścili swoje kanały YouTube ze wszystkich filmów wspierających giełdę i chwalących Sama Bankmana-Frieda”. Paffrath w jednym ze swoich filmów powiedział:

“Tak, byłem kiedyś sponsorowany przez FTX. Uważam, że to wstyd. I jest to dla mnie blizna. Ludzie zostali skrzywdzeni z powodu FTX i to jest złe”.

W postępowaniu biorą udział powodowie z różnych krajów. Reprezentuje ich prawnik Adam Moskowitz z kancelarii Moskowitz.

We wrześniu 2022 roku Moskowitz złożył pozew cywilny przeciwko Markowi Cubanowi za promowanie nieuregulowanych produktów kryptowalutowych Voyager i udział w schemacie Ponzi z jego CEO Stephenem Ehrlich.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Sam Bankman-Fried powiedział, że chce wykorzystać ubezpieczenie od odpowiedzialności za zarządzanie, aby zapłacić rachunki za prawników. Wcześniej eksperci szacowali koszt wsparcia prawnego dla bankructwa firmy na 20 mln USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.