Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny online?

Jak znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny online?

Komunikaty firm
1 maja, 2020
1302
główne_20200426151147_download

Sytuacja finansowa może się bardzo zmienić z dnia na dzień, jak pokazują ostatnie tygodnie. Czasem okazuje się, że nie jesteśmy w stanie spłacać szeregu zobowiązań. Wówczas doskonałym rozwiązaniem staje się konsolidacja kredytów. W ten sposób można połączyć różne pożyczki, kredyty, karty kredytowe i w efekcie spłacać jedną ratę miesięczną. W wielu wypadkach okazuje się to być najkorzystniejszą opcją. Aby znaleźć najlepszą, warto skorzystać z praktycznych rankingów.

Porównaj kredyty konsolidacyjne

Sama konsolidacja pożyczek to nic innego jak transakcja, która zmienia min. 2 zobowiązania w 1. W efekcie zamiast kilku rat spłaca się jedną większą. Co do zasady wydłużeniu ulega również sam okres kredytowania. To zależy już od indywidualnej sytuacji, możliwości klienta oraz warunków, jakie postawi bank. Przede wszystkim chodzi o to, by w pewien sposób uporządkować sytuację kredytobiorcy, szczególnie wtedy gdy nie radzi sobie on ze spłatą wielu mniejszych rat. Te mogą się wiązać z kredytami, które nie są wcale atrakcyjną ofertą. Sięgając po najlepszy możliwy kredyt konsolidacyjny (sprawdź oferty teraz!), odpowiedni ranking może wskazać najlepszą propozycję, która jest aktualnie na rynku. Takie proste zestawienie będzie również informacją, ile na dość prostej procedurze można po prostu zaoszczędzić.

Czym jest konsolidacja?

Oferty kredytów konsolidacyjnych są bardzo różnorodne. Najczęściej bank analizuje zdolność kredytową klienta oraz jego zobowiązania – czyli zawarte wcześniej umowy kredytowe i pożyczkowe. To właśnie na tej podstawie bank może zaproponować indywidualną ofertę. Sam ranking ma więc charakter poglądowy i może służyć jako porównanie różnych ofert, jakie na rynku znaleźć można. Kredyt konsolidacyjny bowiem jest produktem szytym na miarę. Bank spłaca wszystkie zobowiązania klienta i określa jedną ratę. Najczęściej z tym jest również związane wydłużenie okresu spłaty. Praktyka pokazuje, że dla wielu osób jest to doskonałe rozwiązanie.

Kto może skonsolidować zobowiązania?

Co do zasady, nie ma specjalnych wymagań banków wobec klientów kredytu konsolidacyjnego. Skorzystać mogą z niego wszyscy ci sami klienci, którzy otrzymaliby kredyt gotówkowy. A zatem najważniejsza jest zdolność kredytowa. Obliczając ją, bank bierze pod uwagę kilka czynników:

  • wiek od 18 do 75 roku życia (czasem do 80, jednak konsolidacja dla osób w podeszłym wieku będzie zawsze wiązała się z ryzykiem dla banku, dlatego okres kredytowania jest już maksymalnie skrócony),
  • umowa o pracę lub działalność gospodarcza z odpowiednimi przychodami, a w przypadku emerytów – odpowiedniej wysokości emerytura,
  • odpowiednie zabezpieczenie – stąd pupularność kredytów konsolidacyjnych hipotecznych – w tym przypadku pod zastaw jest brana nieruchomość klienta.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych – hipoteczny kredyt

Przede wszystkim dzięki kredytom konsolidacyjnym możemy spłacić także takie uciążliwe zobowiązania jak karta kredytowa czy kosztowne chwilówki. Przy wielu różnych pożyczkach naliczane są również dodatkowe opłaty za przedterminową spłatę. Niewątpliwie również one wpłyną na wysokość samego kredytu. Różnice w procedurach oraz samych zabezpieczeniach będą jednak przede wszystkim zależne od rodzaju zobowiązania. Na przykład hipoteczny kredyt konsolidacyjny będzie zabezpieczony hipoteką w przeciwieństwie do gotówkowego. W tym pierwszym przypadku bardzo często można liczyć na zdecydowanie lepsze warunki. Z zasady możemy więc skonsolidować wszystkie nasze kredyty i pożyczki albo tylko niektóre, a same warunki zależą od tego, jaką odpowiedź otrzymamy od banku na wniosek kredytowy.

Czas oczekiwania na decyzję ws. konsolidacji

Banki deklarują naprawdę krótki czas na rozpatrzenie wniosku, a także wypłaty kredytu. Według informacji na stronach Alior Banku czy Santandera, decyzja może zostać wydana w kilka godzin, a pieniądze wypłacone w ciągu 1 dnia roboczego. Ostatnio popularne są zachęty dla klientów w postaci 0% prowizji, która dotyczy jednak tej części zobowiązań, która pochodzi akurat z kredytów i kart kredytowych, czyli produktów bankowych. Odpowiedni ranking ofert pomoże wybrać najlepszy produkt każdemu szukającemu oferty online. Zwłaszcza, że obecnie jest to jedyna droga do wnioskowania z powodu epidemii koronawirusa.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.