Amerykański sąd uznaje emoji za poradę inwestycyjną

Amerykański sąd uznaje emoji za poradę inwestycyjną

Wiadomości
28 lutego, 2023
45
emoji-e1677675683256-770x415

Kanadyjska firma Dapper Labs została oskarżona o agresywne promowanie swojej kolekcji NFT. Federalny Sąd Rejonowy dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku orzekł, że emoji, których używała firma, to „doradztwo inwestycyjne”.

Sprawa dotyczy skargi, która mówi, że kolekcja NFT – NBA Top Shots z 2021 roku jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. NBA Top Shots pozwala użytkownikom zbierać pamiątkowe tokeny z National Basketball Association.

Ogłaszając decyzję, sędzia Victor Marrero zwrócił uwagę, że niektóre tweety NBA Top Shots zawierają emotikony wskazujące na zwrot finansowy:

„I chociaż dosłowne słowo „zwrot” nie jest zawarte w żadnym z tweetów, emotikony „statek rakietowy”, „wykresy giełdowe” i „worki na pieniądze” obiektywnie oznaczają „finansowy zwrot z inwestycji”.”

Oscar Franklin Tan, główny radca prawny platformy NFT Enjin, powiedział dziennikarzom, że orzeczenie Dapper Labs nie powinno tworzyć „niebezpiecznej reguły”:

„Sądy mają obowiązek chronić wyraziste i wolne wiadomości w społecznościach NFT, ponieważ złe posty i emotikony są również częścią wolności słowa.”

Wcześniej Dapper Labs ogłosiło, że zamierza zwolnić kolejne 20% pracowników. To już druga runda cięć w firmie w ciągu kilku miesięcy. Dapper Labs w ostatnich latach szybko się rozwijało, zatrudnienie wzrosło zbyt mocno – do 600 pracowników – a to utrudniało rozwój biznesu – uzasadnia zarząd.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.