Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Charles Hoskinson: Inne kraje pójdą w ślady Sawaldoru

Charles Hoskinson: Inne kraje pójdą w ślady Sawaldoru

Wiadomości
8 września, 2021
725
charles-cardano

Salwador oficjalnie stał się pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoina za prawny środek płatniczy. Tym samym nikt nie będzie mógł odmówić przyjęcia kryptowaluty. Przemawiając w tej sprawie i gratulując całej społeczności, Charles Hoskinson powiedział, że jego zdaniem wiele innych narodów pójdzie w ślady tego kraju Ameryki Łacińskiej.

W najnowszym filmie na YouTube, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, pogratulował całej społeczności zaakceptowania Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze.

Zwolennik kryptowalut długo opowiadał o drodze, jaką przeszedł do tej pory wciąż rodzący się sektor. Podkreślił on, że na początku społeczność była o wiele mniejsza i niewiele osób myślało o tym poważnie. Hoskinson nie omieszkał również wspomnieć, że nie było wtedy takiego trybalizmu i maksymalizmu, a chodziło raczej o intelektualne spory i kłótnie. Na koniec powtórzył, jak wielkie jest to osiągnięcie i że wiele innych krajów pójdzie w przyszłości w ślady Salwadoru.

W nadchodzących latach o wiele więcej państw narodowych wykorzysta kryptowaluty jako część swojej polityki monetarnej. Aalbo jako rezerwy w swoich bankach centralnych, albo używając szyn kryptowalutowych do rozliczeń banku centralnego. Lub potencjalnie po prostu tak jak zrobił to Salwador –  czyniąc Bitcoina walutą narodową.

Mówiąc jako osoba, która jest w branży niemal od samego początku, Hoskinson powiedział paradoksalnie, że podróż ta była zarówno “długa”, jak i “krótka”. Długa – co oznacza, że “każdy rok trwał jakby 10 lat”, a krótka, ponieważ minęło zaledwie 12 lat od powstania Bitcoina.2 komentarze

  • w
    wojtas2

    Według mnie jest to tylko kwestia czasu. Już teraz wiele krajów południowej ameryki zaczęło działać coś w tym kierunku. Moim zdaniem pierwszym krajem, który zaakceptuje btc jako prawny środek płatniczy po Salwadorze będzie Panama lub Kolumbia.

  • k
    krytyk

    I gdzie te inne kraje? Przecież salwador przy pierwszej lepszej korekcie upadnie po tym ruchu

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.