Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Coinbase pozwane za oferowanie XRP

Coinbase pozwane za oferowanie XRP

Wiadomości
31 grudnia, 2020
1180
ripple sec

Niezadowolony klient Coinbase, złożył pozew przeciwko firmie, twierdząc, że giełda sprzedała mu “papiery wartościowe” w formie tokena XRP.

W dniu 30 grudnia Thomas Sandoval z St. Louis, złożył pozew do sądu w Kalifrnii, w którym twierdzi, że Coinbase będąc giełdą cyfrową nie ma prawa do sprzedaży papierów wartościowych.

Powód dodał, że platforma jest brokerem towarowym dla kryptowalut i powołał się na SEC. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi bowiem, że token Ripple’a to papier wartościowy w świetle amerykańskiego prawa. Wg Sandovala Coinbase świadomie łamał prawo oferując możliwość handlu XRP.

Według powoda, Coinbase już wcześniej posiadał widzę o statusie Ripple’a, jednak nadal celowo notował XRP, aby uzyskać przewagę nad innymi giełdami, które handlowały tylko towarami.

Powód twierdzi również, że firma na masową skalę oszukała swoich użytkowników, ponieważ wiedziała, że XRP nie kwalifikuje się do kategorii towarów. Thomas twierdzi, że kupił XRP w listopadzie tego roku i że Coinbase wiedział, iż handel nimi był naruszeniem działalności biznesowej. Giełda kontynuowała ją niezależnie od tego.

Coinbase i inne giełdy zawieszają XRP

Giełda Coinbase na początku tego tygodnia ogłosiła, że zamierza zawiesić handel rodzimym tokenem Ripple’a na swojej platformie. Według firmy do dnia 19 stycznia zawieszona zostanie możliwość dokonywania jakichkolwiek transakcji. Nadal będzie można jednak dokonywać wpłat i wypłat z portfeli. Klienci będą też uprawnieni do odebrania aidropu Spark.

Czytaj również:  S&P obniża rating Coinbase i utrzymuje negatywną perspektywę

Zawieszenie handlu XRP ogłosiły też inne giełdy m.in. Okcoin, Bitstamp i Binance. Wszystkie te platformy jako powód swoich działań podały pozew wniesiony przeciwko Ripple’owi przez SEC.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.