Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Binance uruchomi fundusz na odbudowę branży

Binance uruchomi fundusz na odbudowę branży

Wiadomości
14 listopada, 2022
159
binance-gielda-bez-weryfikacji

Dyrektor generalny największej giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że jego firma uruchamia branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc firmom z problemami.

Changpeng Zhao powiedział na Twitterze, że środki z nowego funduszu zostaną przeznaczone dla firm kryptowalutowych borykających się z brakiem płynności. Zaprosił również firmy venture capital i inwestorów kryptowalutowych do udziału w wypełnianiu funduszu. Szef Binance napisał:

Aby złagodzić kaskadowy negatywny efekt upadłości giełdy FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które mają silne fundamenty, ale doświadczają kryzysu płynności. Szczegóły pojawią się nieco później.

Zhao podkreślił również, że projekty borykające się z brakiem płynności mogą już teraz kontaktować się z ramieniem venture capital giełdy – Binance Labs. Szczegóły są na razie skąpe, a nawet nie jest znana planowana wielkość nowego funduszu.

Upadek FTX przypomina kryzys z 2008 roku

Changpeng Zhao powiedział wcześniej, że branża kryptowalutowa może stanąć w obliczu kaskadowych likwidacji firm po bankructwie FTX. Porównał obecny kryzys do globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku, który rozpoczął się po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.