Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Blockdata: Samsung stał się najbardziej aktywnym inwestorem w branży krypto

Blockdata: Samsung stał się najbardziej aktywnym inwestorem w branży krypto

Wiadomości
19 września, 2022
244
samsung

Według badań Blockdata, łączna kwota zainwestowana w startupy kryptowalutowe w ciągu ostatniego roku wyniosła około 6 miliardów dolarów. Najbardziej aktywnym inwestorem w branży jest Samsung.

Firma badawcza Blockdata opublikowała raport analizujący inwestycje największych firm w startupy krypto i blockchain. Obejmuje on okres od września 2021 do czerwca 2022 roku. Na liście znalazło się siedem dużych firm, a najbardziej aktywnym graczem w branży jest południowokoreańska firma technologiczna Samsung.

Samsung prowadzi obecnie 13 projektów związanych z kryptowalutami i blockchainem oraz zainwestował w ten sektor 979 milionów dolarów. Na drugim miejscu jest trzeci największy bank w Singapurze, United Overseas Bank, który zainwestował w 7 firm. Dalej plasuje się jeden z największych międzynarodowych konglomeratów finansowych Citigroup z 6 projektami i bank inwestycyjny Goldman Sachs, który zainwestował w pięć krypto firm.

6 mld dolarów zainwestowane w krypto strat-upy

Pierwsza czwórka – Samsung, United Overseas Bank, Citigroup i Goldman Sachs – zainwestowała w 31 startupów spośród 65, które w ciągu roku pozyskały kapitał od 40 wiodących firm. I choć dane dotyczące łącznej zainwestowanej kwoty nie są dostępne, analitycy podali swoje szacunki: 40 firm zainwestowało około 6 mld dolarów w krypto start-upy.

Inne firmy na liście to m.in. jedna z największych firm inwestycyjnych Blackrock, spółka matka Google’a – Alphabet oraz konglomerat finansowy Morgan Stanley. Nie mają pod sobą wielu projektów, ale uczestniczyli w kilku największych rundach finansowania.

Alphabet uczestniczył w czterech rundach pozyskując łącznie 1,51 mld USD, Blackrock z kolei w trzech pozyskując 1,17 mld USD, a Morgan Stanley w dwóch z kwotą 1,1 mld USD.

Czytaj również:  Nasdaq uruchomi krypto usługi dla instytucji

Wcześniej pojawiły się też informacje, że Samsung rozważa uruchomienie własnej giełdy kryptowalut. Południowokoreańska firma prowadzi obecnie badania rynku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.