Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

CoinDesk: Władze USA próbują utopić przemysł kryptowalutowy

CoinDesk: Władze USA próbują utopić przemysł kryptowalutowy

Wiadomości
30 marca, 2023
98
kongres usa stablecoiny (1)

Redakcja portalu CoinDesk, komentując ostatnie działania rządu federalnego, sugeruje, że są one skoordynowaną próbą władz, aby zaszkodzić branży cyfrowych aktywów.

W swojej analizie sytuacji otaczającej amerykańskie firmy kryptowalutowe, redakcja portalu informacyjnego CoinDesk sugeruje, że działania amerykańskiego rządu i regulatorów mają na celu wypchnięcie branży za granicę.

“Zespół redakcyjny uważa, że egzystencjalne zagrożenia stojące przed amerykańskim przemysłem kryptowalutowym w związku z ostatnimi działaniami rządu są wystarczającym powodem do zajęcia stanowiska.”.

Ustalenia umożliwiła seria działań Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko regulowanym amerykańskim giełdom kryptowalutowym, w tym Kraken i Coinbase, a także rozpoczęcie działań prawnych Commodity Futures Trading Commission (CFTC) przeciwko giełdzie Binance.

Co gorsza, President’s Economic Report, oświadczenie polityczne wydane przez administrację USA w zeszłym tygodniu, przekonuje, że kryptowaluta nie jest użyteczną technologią i stała się źródłem niebezpiecznych manipulacji przestępczych.

W marcu Reuters poinformował, że Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) żądała, aby potencjalni nabywcy Signature Bank zrezygnowali ze wszystkich transakcji kryptowalutowych, skutecznie odmawiając usług bankowych dużym firmom kryptowalutowym. FDIC zaprzeczył temu, ale kiedy doszło do sprzedaży banku, użytkownicy kryptowalut rzeczywiście zostali wykluczeni.

USA chce zabić krypto

Rząd USA i organy regulacyjne naciskają na krajowe firmy kryptowalutowe, aby rozważyły przeniesienie się za granicę, ponieważ, jak uważają renomowani dziennikarze, obawiają się, że nie tylko stracą biznes, ale nie będą w stanie uzyskać dostępu do własnych kont bankowych.

Redakcja CoinDesk uważa, że większość działań amerykańskiego rządu miała charakter karzący, a nie konstruktywny. Dlatego bez znaczącej zmiany kursu ze strony administracji Joe Bidena i organów nadzoru, postrzeganie, że USA jest zdeterminowane, aby zniszczyć przemysł kryptowalutowy, będzie mocno zakorzenione w umysłach uczestników rynku i użytkowników.

W czwartek, 30 marca, SEC oskarżył platformę kryptowalutową Beaxy o prowadzenie działalności maklerskiej i rozliczeniowej bez odpowiedniej rejestracji. Komisja podejrzewa Beaxy o nielegalne pozyskanie 8 milionów dolarów poprzez oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych. Giełda poinformowała na swojej stronie internetowej, że zawiesza swoją działalność na czas nieokreślony.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.