Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Nowe plany biznesowe LG obejmują blockchain i kryptowaluty

Nowe plany biznesowe LG obejmują blockchain i kryptowaluty

Wiadomości
26 marca, 2022
357
lg kryptowaluty

Firma LG Electronics dodała blockchain i kryptowaluty do swojego portfolio biznesowego.

Plany LG dotyczące blockchain i kryptowalut

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 24 marca udziałowcy LG Electronics zatwierdzili rozwój oprogramowania opartego na blockchain oraz sprzedaż i pośrednictwo w handlu kryptowalutami jako dwa nowe obszary działalności.

Choć LG włączyło sprzedaż i pośrednictwo w handlu kryptowalutami do swojej strategii biznesowej, nie wydaje się, by zamierzało jeszcze otworzyć własną cyfrową giełdę. Odpowiadając na pytanie, czy firma planuje otwarcie platformy handlowej dla cyfrowych aktywów, rzecznik firmy powiedział:

Nic nie zostało jeszcze postanowione… Wymieniliśmy tylko obszary biznesowe w sposób ogólny.

Jednak LG Electronics współpracuje z firmą blockchain GroundX i dostawcą rozwiązań NFT Seoul Auction Blue nad wprowadzeniem telewizorów Smart TV z funkcjami NFT. Zostały one zaprezentowane już w zeszłym miesiącu.

W ciągu ostatniego roku LG wycofało się z biznesu związanego ze smartfonami i panelami słonecznymi, które okazały się nierentowne. Mimo to firma jest czwartą co do wielkości spółką w Korei Południowej. W 2021 roku odnotowała roczny obrót w wysokości 63,16 miliarda dolarów i zysk operacyjny rzędu 3,27 miliarda dolarów.

LG i Samsung wspierają rozwijające się technologie

Przyjęcie blockchain i kryptowalut jako nowych obszarów biznesowych przez LG jest zgodne z rosnącym trendem polegającym na tym, że czołowe firmy dostosowują swoje cele rozwoju biznesowego do pojawiających się technologii.

Samsung, największa z południowokoreańskich firm, ogłosił niedawno, że zintegruje platformę agregacji NFT z nową serią telewizorów Smart TV, które zamierza wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku. Funkcja ta będzie prezentować dane z rynku NFT na telewizorach użytkowników. Będą więc mogli oni przeglądać swoje cyfrowe kolekcje, a także kupować nowe niewymienne tokeny.

Czytaj również:  BitBay w Estonii – skąd ta zmiana?

Zaadoptowanie przez południowokoreańskie firmy, takie jak Samsung i LG Electronics, rozwiązań i funkcji opartych na blockchainie ma miejsce w kraju, w którym po zwycięstwie Yoon Suk-yeol’a w niedawno zakończonych wyborach prezydenckich zapanowała przyjazna kryptowalutom atmosfera.

Podczas swojej kampanii wyborczej Yoon Suk-yeol obiecał, że zezwoli na ICO i zapewni ulgi podatkowe od dochodów z kryptowalut. Rozpocznie on urzędowanie w maju tego roku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.