Nasdaq uruchomi krypto usługi dla instytucji

Nasdaq uruchomi krypto usługi dla instytucji

Wiadomości
21 września, 2022
150
nasdaq kryptowaluty

Giełda Nasdaq utworzyła zespół koncentrujący się na aktywach cyfrowych, który będzie opracowywał rozwiązania do przechowywania bitcoinów i Ethereum dla inwestorów instytucjonalnych. Informację na ten temat podał Bloomberg.

Platforma złożyła wniosek do NYDFS o świadczenie usług powierniczych. Ira Auerbach zostanie starszym wiceprezesem i szefem działu aktywów cyfrowych. Wcześniej był dyrektorem ds. usług brokerskich w Gemini. Do końca roku będzie podlegało mu 40 specjalistów. Tal Cohen, wiceprezes wykonawczy i szef rynków Ameryki Północnej stwierdził:

Poza przechowywaniem możemy zacząć rozwijać inne rozwiązania, oferując usługi egzekucyjne, zapewniając płynność.

Dyrektor nie wykluczył uruchomienia giełdy kryptowalut w przyszłości, w oparciu o środowisko regulacyjne i krajobraz konkurencyjny.

Wiemy, jak działać w ramach reżimów regulacyjnych i nadal wprowadzamy innowacje zgodnie z zasadami regulacyjnymi.

Nasdaq powierzył swoje oprogramowanie, w tym narzędzia nadzoru i handlu, uczestnikom branży. Produkty Verafin i Surveillance zostały opracowane do prowadzenia dochodzeń w sprawie prania pieniędzy, oszustw i manipulacji. Giełda zaoferowała również technologię bid-matching dla platform kryptowalutowych takich jak Bitstamp.

Według Auerbacha, Nasdaq jest również otwarty na partnerstwa i możliwości transakcji z firmami kryptowalutowymi, chociaż w najbliższym czasie nie planuje żadnych akwizycji.

Dla przypomnienia, Coinbase i firma zarządzająca BlackRock uzgodniły w sierpniu, że klienci tej ostatniej uzyskają bezpośredni dostęp do handlu cyfrowymi aktywami.

Wcześniej największy brazylijski broker, XP Inc, we współpracy z Nasdaq ogłosił plany uruchomienia platformy handlu cyfrowymi aktywami XTAGE.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.