Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dyrektor finansowy Visa mówi, że liczba krypto transakcji firmy spada

Dyrektor finansowy Visa mówi, że liczba krypto transakcji firmy spada

Wiadomości
29 lipca, 2021
755
visA

Vasant Prabhu – dyrektor finansowy firmy – powiedział, że krypto transakcje dokonywane przy użyciu Visy zaczynają słabnąć. Dyrektor poinformował, że ich szczyt przypadł na kwiecień i maj, po czym od czerwca zaczęły spadać.

Transakcje kryptowalutowe z Visa uspokajają się

Amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe – Visa Inc – ogłosiła niedawno swoje wyniki za III kwartał. Według raportu, ostatnie trzy miesiące firmy były zyskowne, napędzane przez fakt, że wiele wiodących krajów zaczęło odradzać swoje zdruzgotane gospodarki, które zostały dotknięte pandemią COVID:

Visa dostarczyła kolejny silny kwartał, ponieważ wiele kluczowych gospodarek jest na dobrej drodze do ożywienia napędzanego ponownym otwarciem. Visa zwiększyła przychody netto o 27% i EPS non-GAAP o 41%, jednocześnie kontynuując inwestycje w strategie, które będą napędzać przyszły wzrost.

CFO firmy ujawnił jednak, że transakcje związane z kryptowalutami przy użyciu Visy, które przeżywały boom w pierwszych dwóch miesiącach kwartału, zaczęły spadać w czerwcu. Dyrektor uważa, że trend ten może zrównoważyć szerszy wzrost transgraniczny firmy.

Według doniesień, w trzecim kwartale fiskalnym Visa odnotowała wzrost wydatków zagranicznych o 47%. Po odjęciu od tego równania transakcji turystycznych, transgraniczne operacje finansowe online wzrosły o 56%, czyli o 12% więcej niż w drugim kwartale. Warto zauważyć, że znaczna część zarobków pochodziła z kryptowalut.

Nowe usługi kryptowalutowe Visa

Gigant technologii płatniczej, który niedawno ogłosił, że za pomocą krypto kart Visa wydano ponad miliard dolarów, wielokrotnie okazywał swoją sympatię dla cyfrowych aktywów. W kwietniu firma wykazała zainteresowanie pełną integracją systemu płatności kryptowalutowych z obecną infrastrukturą. Kierownictwo Visy wyraziło nawet opinię, że postrzega Bitcoina i inne wirtualne waluty jako “cyfrowe złoto”.

Czytaj również:  Największy bank Azji Południowo-Wschodniej będzie oferował kryptowaluty w Hongkongu

Kilka tygodni temu firma zatwierdziła wydanie fizycznej karty debetowej, aby umożliwić australijskim użytkownikom wydawanie swoich bitcoinów w lokalnych sklepach i miejscach rozrywki. Innowacja ta umożliwiłaby klientom dokonywanie bezpośrednich zakupów za pomocą kryptowalut, zamiast najpierw konwertować je na pieniądze fiat.

CryptoSpend – australijska aplikacja, która stworzy kartę – zapewniła, że innowacja będzie dostępna na rynku od września tego roku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.