Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

BitBay w Estonii – skąd ta zmiana?

BitBay w Estonii – skąd ta zmiana?

Wiadomości
19 października, 2019
2032
bitbay giełda

BitBay w błyskawicznym tempie uciekł na Maltę, gdy w Polsce prawo przestało respektować kryptowaluty, walcząc tym samym z giełdami i kantorami. Pozwoliło to na aktywny udział w rozwoju rynku, bez strat dla samych interesantów. W ostatnim czasie firma BitBay poinformowała nas, że Pinewood Estonia OÜ (jeden z Estońskich podmiotów spółki), pozyskała dwie licencje pozwalające na prowadzenie giełdy kryptowalut na terenie Estonii. 

Dzięki temu w praktyce przekonaliśmy się o wysokim poziomie profesjonalizmu tamtejszej administracji oraz zweryfikowaliśmy panujące tam uwarunkowania regulacyjne. Powyższe doświadczenia skłoniły nas do ubiegania się w Estonii o licencje uprawniające do prowadzenia giełdy kryptowalut w tym kraju. Proces ten zakończył się sukcesem! W związku z tym postanowiliśmy przenieść naszą działalność do Pinewood Estonia OÜ. 

Jako użytkownicy nie musimy obawiać się utrudnień, gdyż jak informuje nas zarząd, wszystkie najważniejsze zmiany zostały już wprowadzone i pozostaje je jedynie aktywować. 

Nadal obowiązywać będą przepisy europejskie i nie trzeba będzie przechodzić procesu weryfikacji ponownie. Co więcej, sam proces weryfikacji zostanie odczuwalnie usprawniony i skrócony w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne, które już wdrożyliśmy.

Na sam koniec zamieszczamy udostępniony przez BitBay harmonogram wdrożenia. Administracja udzieliła również odpowiedzi na kilka z pytań, które mogą zainteresować aktywnych użytkowników giełdy:

  1. Migracja kont do Pinewood Estonia OÜ nastąpi automatycznie z końcem dnia 31 października.  

  2. Najpóźniej w dniu 24 października każdy użytkownik będzie mógł zapoznać się z nowym regulaminem oraz polityką prywatności.

  3. W trakcie migracji i po jej nastąpieniu środki wszystkich naszych użytkowników będą bezpieczne – przechowujemy je na niezależnych rachunkach bankowych, a także na zewnętrznych cold walletach, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym regionie obsługuje. 

  4. Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty nie zostaną anulowane.  

  5. Wszystkie zweryfikowane konta po przeniesieniu nadal pozostaną zweryfikowane.

  6. Po przejściu do Estonii wpłaty i wypłaty PLN przelewami bankowymi będą nadal dostępne. Planujemy uruchamianie kolejnych operatorów płatności.  

  7. Wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostaną dostępne.

  8. Po przeniesieniu do Estonii będziemy posiadać nowe możliwości w zakresie uruchomienia alternatywnych opcji dla wpłaty i wypłaty EUR, GBP i USD.

  9. Wszystkie rynki do handlu pozostaną dostępne. Pracujemy nad dodaniem nowych z popularnymi walutami, o które często pytaliście.

  10. Program afiliacyjny po przejściu będzie działał bez zmian. Nie zmieni się liczba zarejestrowanych z polecenia.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.