BitBay i problem z FIAT

BitBay i problem z FIAT

Wiadomości
23 sierpnia, 2019
2240
bb-kosmonauta2-seo

Informacja o tym, że BitBay stracił płynność w transferach walut FIAT, z pewnością przeraził wielu traderów i osoby związane z rynkiem kryptowalut. Trzeba przyznać, że jest to obecnie największa Polska giełda, która umożliwia szybkie i komfortowe wymiany oraz handel. Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) definitywnie wypowiedział umowę operatorowi płatności BitBaya, Igoria Trade. Spowodowało to wstrzymanie wypłat i wpłat na giełdę walut fiat za pomocą przelewów bankowych.

Czy jest się czego obawiać? Według administracji platformy BitBay, nie. Za kilka dni wszystko powinno wrócić do normy, lecz warto przyjrzeć się sytuacji z bliska, by dowiedzieć się, co właściwie się wydarzyło.

Ponoć nie doszło do porozumienia między stronami i BOŚ postanowił wycofać się z współpracy z giełdą. Administracja jednak poinformowała o takich okolicznościach swoich użytkowników tydzień wcześniej.

Oczywiście zależy nam, by każdy użytkownik miał wgląd do pełnej sytuacji. Częste aktualizacje są jednak bardzo chaotyczne, więc przygotowaliśmy wygodnie posegregowaną listę:

  • Za kilka dni sytuacja zostanie opanowana i wszystko wróci do normy. Klienci otrzymają nowe numery rachunków
  • Płynność giełdy nie jest zagrożona. Środki klientów przechowywane są na niezależnych rachunkach bankowych.
  • Wypłaty FIAT zlecone 22.08 do godz. 13:00 zostały wykonane
  • Wpłaty, które dziś nie zostaną zaksięgowane, zostaną zwrócone klientom
  • Dostępne są pozostałe metody wpłat i wypłat funduszy na giełdę: przelewy kryptowalut, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach
  • W związku z zaistniałą sytuacją zniesiono całkowicie opłaty za wpłaty i wypłaty na poczcie oraz w bankomatach (do czasu wznowienia przelewów bankowych)
  • “Zlecone wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych”
Czytaj również:  BitBay w Estonii – skąd ta zmiana?

Jak widać, sytuacja nie należy do groźnych i skomplikowanych, więc nie mamy się czego obawiać. Pozostaje jedynie czekać, a wszystko powinno stać się klarowne w najbliższych dniach. Zapraszamy do komentowania, czy BitBay może mieć problemy ze znalezieniem nowego operatora?Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.