Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kursy kryptowalut – od czego zależą, co na nie wpływa?

Kursy kryptowalut – od czego zależą, co na nie wpływa?

Komunikaty firm
2 października, 2020
1135
20201002135804_pexels-photo-844124.jpeg

Kurs kryptowalut jest określoną przez rynek ceną, po której można zakupić bądź sprzedać walutę wirtualną. Ich kursy zależą przede wszystkim od popytu na daną kryptowalutę, w zależności od wzrostów, kryptowaluta często przez czynnik ludzki jest automatycznie kupowana, natomiast w obserwacji spadku – sprzedawana. Tak więc, zależne są one w głównej mierze od podaży i popytu na rynku kryptowalut.

Należy wspomnieć również o innych zależnościach, które zależą m.in. od poświęcanej energii elektrycznej. Nie od dziś wiadomo, że wydobywanie kryptowalut zużywa nadmierną ilość energii wynikającą z konieczności posiadania najnowocześniejszego sprzętu komputerowego w celu dokonywania jak najlepszych obliczeń. Ponadto, zaufanie, a jednocześnie popularność kryptowalut również wpływa na jego kurs. Im więcej osób jest zainteresowanych kupnem, tym cena staje się wyższa. Publiczna opinia wpływa na świadomość pojęcia kryptowalut, np. poprzez szerzenie negatywnych wiadomości na temat monet wirtualnych. Wpływa to wszystko negatywnie na kursy i może prowadzić to do upadków rynkowych.

Niewątpliwie, popyt i podaż wpływają najbardziej na jej wartość. Ponadto opinia publiczna, czyli wypowiedzi innych osób również mogą przyczynić się na zmienność kursową. Adekwatnie do wprowadzania regulacji prawnych, czy rozmów osób rządzących o wprowadzanych przyszłych możliwościach rozwoju kryptowalut czy technologii blockchaina. Warto zwrócić uwagę, że kryptowaluty nie były kiedyś regulowane przepisami, dziś władze starają się to zmienić, wprowadzając niekiedy nawet swoją monetę wirtualną (np. w Tajlandii czy Wenezueli).

Takie zależności mogą powodować w przyszłości odnotowanie wzrostów kursów w przypadku np. rozgłosu medialnego wśród społeczności. W konsekwencji zainteresowanie może rosnąć, a wtedy rośnie ich wartość. Warto również wspomnieć o tendencji spadkowej, która może się pojawiać w przypadku, gdy rządy chcą nadmiernie regulować tę kwestię, a użytkownicy chcący zachować anonimowość rezygnują masowo z inwestycji.


Ceny kryptowalut

Kursy kryptowalut są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Każda giełda, kantor czy inna platforma internetowa może nieco odbiegać w przedstawianiu rzeczywistych danych co do danej kryptowaluty. W przypadku, gdy chcemy uzyskać najdokładniejszy szacunek kryptowaluty, warto zajrzeć na stronę coinmarketcap.com, która nie zaniża wyników kursów.

Ponadto na TradingView gromadzone są rzeczywiste dane z 25 giełd, tak też mamy swobodny wybór w kwestiach podglądu kursów. Istotne jest, aby ceny kursów były obserwowane na bieżąco przez inwestora ze względu na możliwość szybkiego spadku wartości kryptowaluty. Adekwatnie do zysku, jest to potencjalna możliwość odpowiedniego oszacowania przyszłego kursu, które może prowadzić do uzyskania znacznych korzyści.

Warto wspomnieć o słowach naukowca z Warwick Business School, Dr Daniele Bianchi, który dokonał analizy cen najpopularniejszych kryptowalut i wziął pod lupę wiele czynników, które rzekomo miały wpływać na waluty wirtualne i skomponował to wszystko w pracy „Cryptocurriencies as an Asset Class: An Empirical Assessment”. Ciekawym stwierdzeniem zawartym w analizie jest fakt, że kursy walut są zależne przede wszystkim od nastrojów inwestorów. Podkreślił nawet, że nie istnieją żadne inne czynniki, a ten, jest jedynym występującym. Jak wskazuje w swojej pracy, jakakolwiek cena kryptowaluty opiera się głównie na przeszłej stopie zwrotu, a także popularności medialnej i działań wywołanych poprzez emocje potencjalnych inwestorów, które nie zawsze są przewidywalne.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.