Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Circle integruje USDC z blockchainem Avalanche

Circle integruje USDC z blockchainem Avalanche

Wiadomości
15 grudnia, 2021
435
avalanche usdc

Firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi Circle ogłosiła uruchomienie swojego stablecoina USDC na platformie Avalanche. Głównym celem wdrożenia stablecoina jest umożliwienie deweloperom i społecznościom zaangażowania się w przyjazne środowisku platformy i przyspieszenie adopcji zdecentralizowanych finansów (DeFi).

USDC już dostępny na Avalanche

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, użytkownicy będą teraz mogli wpłacać, wypłacać, wysyłać, jak również odbierać płatności i rozliczać transakcje z USDC na Avalanche.

Oczekuje się, że najnowsza integracja utoruje drogę do opcji transakcyjnych i płatniczych dla deweloperów i uczestników szybko rozwijającego się ekosystemu Avalanche. Składa się on między innymi z protokołów zdecentralizowanych (DeFi), aplikacji dla przedsiębiorstw oraz rynków niewymiennych tokenów (NFT).

Z kolei deweloperzy mogą korzystać z obszernego pakietu API Circle dla deweloperów. Mówiąc o dodaniu wsparcia dla USDC na Avalanche w czasie, gdy rynek DeFi nadal rośnie wykładniczo, Jeremy Allaire, CEO i współzałożyciel Circle, stwierdził:

Z USDC jako wiodącą dolarową walutą cyfrową dla zdecentralizowanej gospodarki, ta integracja będzie instrumentalna dla deweloperów i społeczności, które chcą uczestniczyć w jednym z najszybszych, organicznie rozwijających się ekosystemów w kryptowalutach.

W szczególności, C-Chain firmy Avalanche jest jednym z najbardziej wykorzystywanych blockchainów smart kontraktów, które umożliwiają tworzenie aplikacji i aktywów zgodnych z Ethereum, ale są opłacalne i efektywne czasowo. Dlatego też oczekuje się, że ekspansja USDC na tym łańcuchu wzmocni pozycję większej liczby deweloperów.

Ekspansja USDC

W ciągu ostatniego roku Circle poczyniło znaczne postępy, aby wspomóc wzrost USDC z zaledwie 4 miliardów dolarów na początku roku. Obecnie całkowita podaż USDC wynosi ponad 41 miliardów dolarów.

Czytaj również:  Stablecoin – czym jest i jak działa?

USDC stał się najszybciej rozwijającym się stablecoinem roku 2021, mimo że pod względem wartości rynkowej pozostaje w tyle za liderem rynku Tether (USDT). Oprócz Avalanche, stablecoin jest obecny w sześciu innych sieciach – Ethereum, Algorand Hedera, TRON, Stellar i Solana.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.