Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Elon Musk znowu wpływa na rynek kryptowalut powodując spadki

Elon Musk znowu wpływa na rynek kryptowalut powodując spadki

Wiadomości
4 czerwca, 2021
804
elon-g9189f7e64_1280

We wczesnych godzinach piątkowego poranka, największy prowokator Bitcoina ponownie zamieszał w cyfrowym świecie. Elon Musk opublikował kolejny tweet, tym razem przedstawiający złamane serce i hasztag BTC.

Krypto tweet sugerował potencjalny rozłam z Bitcoinem, który obecnie spadł o 42% od swojego rekordowego poziomu 65 tysięcy dolarów, osiągniętego w połowie maja.

Musk już w zeszłym miesiącu spowodował poważną korektę, powołując się na obawy środowiskowe związane z zużyciem energii przez mining BTC. Założyciel Tron Network Justin Sun szybko zareagował stwierdzając:

Kupię wszystkie Bitcoiny, które sprzedaje Elon Musk.

Kolejny ruch został zauważony nawet przez media głównego nurtu. Bloomberg opublikował bowiem artykuł o tytule “Bitcoin Dips After Musk Tweets Broken-Heart Emoji for Token”.

W dalszej części wątku, Musk zatweetował: “Make-up sex is the best tho”. Wypowiedź ta sugeruje, że dla miliardera to wszystko jest tylko grą.

Bitcoin spada o 5%

Bitcoin osiągnął w ciągu dnia maksimum na poziomie 39 500 USD, ale w kolejnych godzinach gwałtownie spadł, najwyraźniej w reakcji na ostatnie prowokacje Muska. Wiodące aktywo cyfrowe spadło o 5%, tracąc 2 000 dolarów w ciągu kilku godzin i dotknęło poziomu poniżej 37 000 USD. Następnie, podczas porannej sesji azjatyckiej miało miejsce nieznaczne odbicie.

W momencie pisania tego artykułu, BTC jest notowany na poziomie 37 034 dolarów. Oznacza to spadek o 1% w ciągu ostatnich 24 godzin oraz 3,5-procentowy wzrost w ostatnich siedmiu dniach. Analitycy już wcześniej ostrzegali o zbliżającym się krzyżu śmierci na długoterminowych wykresach. Tego typu formacja jest wskaźnikiem kontynuacji trendu spadkowego.

Inwestorzy detaliczni panikują

Efekt, jaki tweety Elona Muska mają na rynki są dowodem na to, że niedoświadczeni i emocjonalni traderzy nadal mają wystarczającą dominację, aby wywołać ogromną zmienność. Inwestorzy instytucjonalni, którzy patrzą na szerszy obraz, nie dadzą się tak łatwo sprowokować przez takie błahostki.

Czytaj również:  Morgan Stanley uważa, że Bitcoin jest lepszy niż Ethereum

Istnieje również przekonanie, że Musk celowo próbuje manipulować rynkami. Wszystko dla dobra Tesli, która w przyszłości być może będzie zdolna do wydobywania BTC za pomocą energii słonecznejDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.