Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Co trzeba wiedzieć, zanim zaczniemy inwestycję w kryptowaluty?

Co trzeba wiedzieć, zanim zaczniemy inwestycję w kryptowaluty?

Komunikaty firm
31 stycznia, 2022
354
20220131112145_gf0e8d2299b1df32e1e390ab43f6b077dae0461f26d8f82b732088e56d1b3b08114d713f0a3ee07f72a24b73949c97b59e6c49ba629353dacc907f6efdeaae0fc_640.jpg

Wiele instrumentów finansowych jest dla inwestorów mniej atrakcyjne niż jeszcze kilka lat temu. Niepewność na rynkach walutowych, kryzys gospodarczy i inflacja sprawiły, że wzrosło zainteresowanie alternatywnymi formami lokowania kapitału. Giełdy kryptowalut są jedną z nich. Dzięki nim inwestorzy zarabiają więcej w czasie, gdy tradycyjne waluty są niestabilne. Dowiedz się więcej o inwestowaniu w kryptowaluty.

  1. Czym są kryptowaluty?
  2. Czy granie na giełdzie kryptowalut jest bezpieczne?
  3. Jak zacząć na rynku kryptowalut?
  4. Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty są wirtualnymi pieniędzmi, które można wykorzystywać do płacenia za różne zakupy tak samo jak tradycyjnymi jednostkami pieniężnymi. Handel kryptowalutami na giełdach odbywa się tak jak innymi walutami, z tym że kryptowaluty nie znajdują odpowiednika w postaci banknotów i monet. Rosnąca popularność Bitcoina i innych walut wirtualnych sprawia, że na ich zakup decyduje się coraz więcej osób. Jak rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty?

Mianem kryptowalut określa się wirtualne pieniądze. Ich pozyskiwanie i użytkowanie opiera się na kryptografii, czyli szyfrowaniu danych. Technologia blockchain zapewnia ich bezpieczeństwo i pewność, że waluta wirtualna nie zostanie wykorzystana np. do śledzenia użytkownika i kradzieży jego danych osobowych.

Kryptografia w przypadku walut takich jak Bitcoin umożliwia również tworzenie nowych jednostek, czyli monet wirtualnych. Dzięki temu cyfrowe aktywa wciąż zyskują na wartości i stanowią ciekawą lokatę kapitału.

Czy granie na giełdzie kryptowalut jest bezpieczne?

Podobnie jak w przypadku innych aktywów, inwestycja w kryptowaluty rzadko umożliwia osiągnięcie spektakularnych zysków od razu po wejściu na giełdę. Często początkujący inwestorzy na początku notują straty, które odrabiają dopiero po kilku miesiącach. Wysokie ryzyko utraty pieniędzy na początku powinno skłaniać do ostrożności, gdyż na żadnej giełdzie nie otrzyma się gwarancji ochrony kapitału. Dotyczy to zarówno giełd tradycyjnych, jak i rynków, na których sprzedawany jest Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Jak zacząć na rynku kryptowalut?

Wielu szukających zysku zadaje sobie pytanie: “jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty?”. Otóż aktywa cyfrowe kupuje się na platformach, które przypominają platformy do obrotu akcjami. Inwestorzy zarabiają na kupowaniu walut podczas spadku cen i ich sprzedaży, gdy kurs wzrośnie. Zyski są zależne od intuicji inwestora, jego doświadczenia oraz umiejętności odczytywania sygnałów płynących z różnych rynków i gospodarek światowych. Im lepiej radzi sobie z tym użytkownik platformy, tym większe zyski przynoszą mu kontrakty terminowe i kontrakty cfd.

Kryptowaluty można kupować i sprzedawać w dowolnym czasie. Nie ma w tej kwestii większych ograniczeń, jednak kontrakty krótkoterminowe są ryzykowne bardziej niż inwestycje na dłuższy czas. Co więcej, na giełdę kryptowalut można wejść z gotówką niższą niż kwota potrzeba na zakup jednego bitcoina. Inwestor może nabyć jedynie jego część, a następnie odsprzedać ją na tych samych zasadach co w przypadku posiadaczy pełnych kryptowalut.

Na początku inwestowania w kryptowaluty powinno się również pomyśleć o sposobie przechowywania zakupionych aktywów. Można przechowywać je w aplikacji lub na fizycznym nośniku, np. na dysku zewnętrznym. Ze względu na to, że kryptowaluty mają formę cyfrowego szyfru, nie można przypisać ich do konta bankowego. Aplikacja pełniącą rolę wirtualnego portfela jest wygodna, jednak jej użytkowanie może być mniej bezpieczne niż przechowywanie Bitcoinów na fizycznym nośniku. W obu przypadkach ważne jest zabezpieczenie aktywów solidnym hasłem, które będzie trudne do złamania dla osób postronnych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty pieniędzy zainwestowanych w kryptowaluty.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Czy inwestycja w kryptowaluty jest opłacalna? Wiele zależy od tego, kiedy i w jakich okolicznościach wchodzi się na giełdę. W czasie gdy rynek jest nasycony, a cena bitcoina bardzo wysoka, trudno spodziewać się dalszych spektakularnych wzrostów jego wartości. Lepszym momentem na inwestycje jest chwilowy spadek wartości kryptowaluty z powodu przejściowych zawirowań na rynku i spekulacji. W takim przypadku szansa na wzrost wartości wirtualnej waluty jest wysoka, co przekłada się na większe szanse zarobku.

Kryptowaluty mają ograniczoną podaż, dlatego ich cena może przekraczać możliwości finansowe części inwestorów. Z powodu dźwigni finansowej można szybko stracić pieniądze, dlatego zaleca się, by na rynek kryptowalut mimo wszystko wchodzić z własnymi środkami. Lepiej jest kupić mniejszą część bitcoina za własną gotówkę niż zapożyczać się z ryzykiem jej straty. Platforma do inwestycji nie ponosi odpowiedzialności za nierozsądne decyzje inwestora, dlatego ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku i śledzenie doniesień gospodarczych z różnych krajów. Dzięki stosowaniu się do tych zasad możliwe jest osiągnięcie atrakcyjnych zysków z inwestycji w kryptowaluty.

Więcej o początkach inwestowania w kryptowaluty przeczytasz też w artykule https://www.czerwona-skarbonka.pl/jak-inwestowac-w-kryptowaluty/. Gdzie znajdują się też wartościowe porady dla potencjalnych inwestorów. W końcu musimy pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.