Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Pizza Hut w Wenezueli akceptuje kryptowaluty

Pizza Hut w Wenezueli akceptuje kryptowaluty

Bitcoin Wiadomości
30 listopada, 2020
1148
pizza bitcoin pizzza hut

Ogromna liczba sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone i kiepska polityka sprawowana przez wenezuelski rząd doprowadziły do rosnącego zamiłowania do kryptowalut w tym kraju. W tym tygodniu Pizza Hut, jedna z najstarszych sieci pizzerii w kraju, zaczęła akceptować Bitcoin i inne waluty cyfrowe jako metodę płatności.

Dokładnie od dnia 27 listopada 2020 roku, klienci Pizza Hut w Wenezueli mają możliwość zapłacić za zamówienie w krypto.

Pizza za kryptowaluty

Ruch Pizza Hut był możliwy dzięki współpracy z latynoamerykańskim procesorem płatności Crypto Buyer. Ten startup był jednym z najbardziej aktywnych przedsiębiorstw w zakresie promocji kryptowalut w tym kraju. Na swoim koncie ma już takie osiągnięcia jak uruchomienie pierwszego węzła satelitarnego Bitcoina, instalacje bitomatów oraz współpracę z kilkoma znanymi firmami.

Dzięki Crypto Buyer, Pizza Hut dołącza do rosnącej listy firm, które adoptują kryptowaluty jako sposób na poprawę swojej sytuacji finansowej. W Bitcoina weszły również inne wenezuelskie korporacje. Najbardziej emblematycznym przypadkiem jest Traki, największy dom towarowy w Wenezueli. Stworzył on bowiem specjalny dział kryptowalutowy oraz był pierwszym dużym sklepem, który zaakceptował oficjalną wenezuelską cyfrową walutę – Petro

Inne sklepy, które zainteresowały się branżą to między innymi Burger King, sieci hoteli Intercontinental i Tamanaco, wenezuelskie stacje benzynowe, które przyjmują płatności w Petro, sieć supermarketów Excelsior Gama i apteki Farmarato.

Ludzie proszą, a Pizza Hut słucha

Wygląda na to, że to sami Wenezuelczycy prosili o płatności Bitcoinem, a Pizza Hut ich wysłuchała. Richard El Khouri, dyrektor generalny ds. wenezuelskich operacji, powiedział na lokalnej stronie informacyjnej “El Axioma”, że franczyza chce się rozwijać i iść w tym samym tempie, co innowacje technologiczne:

Dzięki naszym konsumentom, sugestiom, które nam proponują i bezpośredniemu kontaktowi, jaki z nimi mamy, zawarliśmy sojusze z Delivery, z dużymi firmami takimi jak Coca-Cola, a dziś obsługujemy sojusze z Cryptobuyer jako opcję płatności dla klienta, włączając w to platformy i ich doradztwo technologiczne.

Partnerstwo z Cryptobuyer pozwoli Pizza Hut akceptować BTC, ETH, DASH, LTC, BNB, USDT, BUSD, DAI oraz natywny token Cryptobuyer XPT. Co więcej, nie jest to odosobniony eksperyment. Opcja płatności pojawi się we wszystkich punktach Pizza Hut w Caracas, Maracay, Maracaibo i Barquisimeto.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.